MS Office 2010 Home & Student 3 komputery

Witam serdecznie :slight_smile:

Mam do Was pytanie dotyczące licencji Home & Student pakietu MS Office 2010. Chcę zakupić ten produkt i zastosować do 3 netbooków. Jeden z nich to mój prywatny sprzęt, z dowodem zakupu wystawionym na moje dane - nie ma więc problemu. Pozostałe dwie maszyny to jednak komputer siostry (netbook), oraz osoby trzeciej (również netbook).

Pytanie : czy zainstalowanie pakietu na 3 netbookach, które fizycznie znajdują się w różnych miejscach będzie zgodne z licencją ? Jeśli nie - czy istnieje jakiś racjonalny sposób na zakup Office’a na komputery przenośne do prywatnego użytku ?

ps. oczywiście komputery od czasu do czasu przebywają w tym samym miejscu, po prostu są używane tak, jak powinny byc użytkowane komputery przenośne :wink:

możliwe gdyż jest ona zapewne współmieszkańcem gospodarstwa domowego.

niestety nie.

Jasne, korzystam z open office’a do prostej edycji tekstu. Nie ma co ukrywać - jest on jednak znacznie mniej funkcjonalny, brakuje mi zwłaszcza uproszczonego zarządzania dokumentami i możliwości Power Pointa. OneNote też wydaje się ciekawy. Pakiet biurowy posłuży mi do obowiązków służbowych, wykonywania prac na uczelnię i tworzenia dokumentów takich jak praca licencjacka - zależy mi więc na stabilnym pakiecie.

Rozumiem więc że licencja jest przypisana do miejsca zamieszkania ? Odrobinę idiotyczne, skoro miejsce zamieszkania można zmieniać często. Co jeśli jestem zameldowany w mieście X, mieszkam w mieście Y (adres korespondencyjny), a raz w tygodniu jestem w mieście Z ? Mam legalne oprogramowanie tylko w X ? Dziwne, bo licencjonuję komputer… do przenoszenia.

Nieco odchodząc od tematu - w jaki sposób można udowodnić że osoba trzecia nie jest współmieszkańcem gospodarstwa domowego ?

A ja cię teraz zagnę, office home & stundent może być używany tylko na 3 komputerach w obrębie jednego gospodarstwa domowego, a główny użytkownik może go zainstalować na jednym komputerze przenośnym :slight_smile: Wersja pro itd może być zainstalowana tylko na jednym pc. A ty chcesz zainstalować na 3 netbookach, gdzie jeden nawet w twoim mieszkaniu się nie mieści :slight_smile: Zakładając, że netbooki nie mieściły by się w tym samym miejscu ty i siostra możecie używać go u siebie. Jednak na znajomym to nie przejdzie bo licencji brak :slight_smile: A jeśli złapali by ciebie i siostrę jednocześnie to tylko jedno z was na licencję na office :slight_smile:

Masz może gdzieś treść licencji ? W sklepie z oprogramowaniem udzielono mi informacji sprzecznej z Twoją, więc funkcjonują różne wersje :wink:

Nawet na stronie ms to pisze :slight_smile:

Licencja nie jest przypisana do komputera ale do właściciela, lub inaczej to tłumacząc - do gospodarstwa domowego. Nie do konkretnego adresu (zamieszkania).

  • to już nie jest zgodne z licencją na ten pakiet!

Bez_nazwy-1__gif_750x750_q85.jpg

A co do tego sklepu, sprzedawca nie jest znawcą oprogramowania / licencjonowania (są wyjątki, ale to potwierdza regułę), tak więc nie należy im ufać :slight_smile:

Dziękuję, myślę że to wiele wyjaśnia.Wychodzi na to, że kupowanie office’a 2010 na 3 laptopy wymaga zakupu w sumie 9 licencji dla PC…

temat do zamknięcia :wink:

Nie, 3lapy=3produkty. A że licencja home pozwala używać office na 3 stanowiskach to już całkiem co innego. Oczywiście pozostaje kwestia tego, iż w razie kontroli w pracy i tak licencja nie jest ważna (bo to nie to zastosowanie jak wspomniał poprzednik)

Jeśli chodzi o obowiązki służbowe, mam tutaj na myśli pracę w domu, niekoniecznie nazywaną pracą w myśl prawa pracy. W biurze mam office’a biznesowego, spokojnie panowie i bez nadgorliwości w interpretowaniu posta :smiley:

W dalszym ciągu za 3 komputery niestacjonarne trzeba zapłacić tyle, ile kosztuje wyposażenie w office’a 9 stanowisk w domu. Jest trzy razy drożej za to samo, poziom ceny dla mnie nieakceptowalny - zostaje więc rzeczywiście open office.

Dziękuję za pomoc, wszystkie moje wątpliwości zostały wyjaśnione.

Ajajaj, pomieszanie z poplątaniem widzę.

Home & Student może być zainstalowany na 3 komputerach (zasadniczo: licencjonowanych urządzeniach, czyli nawet nie komputerach a partycjach). Ale dowolnych komputerach, niezależnie od tego czy są to laptopy czy netbooki czy serwery. Dokładne brzmienie licencji (punkt 12):

Plus, do tego dochodzi zapis punktu 2, podpunkt c:

Piękny, absotutnie nieprecyzyjny zapis pochodzący sprzed naprawdę bardzo dawna.

Jeżeli mieszkasz z rodzicami i siostrą, zainstalujesz Office na swoim komputerze, komputerze rodziców i komputerze siostry - jest dobrze. Niezależnie od tego, czy są to laptopy, czy nie. Jeżeli siostra wyjedzie na studia do drugiego miasta to czy jej dom rodzinny w którym mieszkasz ty pozostaje “głównym miejscem zamieszkania”? Tu jest problem, zależy od interpretacji. Ja bym obstawiał, że skoro jest dalej zameldowana w domu rodzinnym, to może nadal korzystać z licencji.

Osoba trzecia jednak, dla której Twoje mieszkanie nie jest “głównym miejscem zamieszkania” nie ma prawa do korzystania z Twojej licencji Office.

Zgodnie ze wspomnianym punktem 2c jeżeli posiadasz komputer stacjonarny oraz własnego laptopa możesz mieć Office na obydwu - ale niestety, licencja jest nieprecyzyjna i nie potrafię powiedzieć czy w takim razie ogólna liczba licencjonowanych urządzeń w gospodarstwie domowym może wynosić 4.

@up skoro na stronie ms pisze, że możesz zainstalować office na 3pc, oraz jednym urządzeniu mobilnym (lap, netbook, tablet etc). To tak musi być. Twój cytat jest z licencji ms office 2010 ?

@drobok: Tak w gruncie rzeczy to to, co jest napisane na stronie MS jest nieistotne - liczy się to, co jest napisane w licencji na którą się zgadzasz :wink:

Te cytaty są z polskiej wersji licencji Office 2010: http://download.microsoft.com/Documents … b3279f.pdf, część dla produktów detalicznych (FPP).

Wszystko się zgadza poza jednym: Twoją interpretacją tekstu.

A boxed retail copy or fully downloaded copy of Office 2010 may be used as follows:

Office Home and Student 2010 may be used on up to three PCs in one household.

Office Home and Business 2010 and Office Professional 2010 may be on one PC. The primary user of the PC may also use the software on one secondary portable device (such as a laptop).

:roll:

Możliwe, jednak w takim wypadku licencji home nie można instalować na lapie :slight_smile:

Można można…

:roll: