MS SQL Server 2012 usługa Analysis Service

Witam.

Mam problem z usługą Analysis Service na serverze MS SQL 2012 (wersja developer).

Po utworzeniu projektu w Visual Studio, dodaję żródło danych, tworzę widok źródła danych, dodaję tabele do widoku, tworzę na podstawie tych tabel

wymiary oraz miary. To wszystko następnie przesyłam na serwer - bez problemu. Problem pojawia się kiedy dodam do projektu kostkę, kiedy chcę to wysłać na serwer, Visual zgłasza mi błędy z czego najistotniejszy wydaje mi się ten poniżej:

OLE DB error: OLE DB or ODBC error: Login failed for user ‘ZARZĄDZANIE NT\USŁUGA LOKALNA’.; 28000; Cannot open database “Northwind” requested by the login. The login failed.; 42000.

Wygląda na to, że usługa Analysis Service nie może połaczyć się z bazą “Northwind”. Ale dlaczego - nie wiem.

Dodam, że na serwerze MS SQL 2008 R2 (wersja developer) nie miałem tego problemu. MS SQL 2008 R2 był zainstalowany na tym samym komputerze i systemie co obecny MS SQL 2012. Jak obejśc ten problem? Czy to może problem z uprawnieniami do tej bazy? Może ktoś miał podobny problem?

Pozdrawiam.