MS Visual 2008 - Proces nie może uzyskać dostępu do pliku

Witam!

Mam problem z MS Visual 2008 Express C++. Otóż czasem jak kompiluję program to dostaję taki komunikat:

http://img27.imageshack.us/img27/5663/errorllc.png

Żeby skompilowało się poprawnie muszę używać cały czas “Clean solution”. Może to być wina Windows 7, na Viście i XP nigdy czegoś takiego nie miałem, no ale może to być też wina czegoś innego.

Ktoś ma jakieś pomysły :?:

Pierwsze co mi przyszło na myśl, to to że debugger przejmuje plik exe “na własność”. Po zakończeniu debugowania aplikacji debugger nie “oddaje” pliku i przy następnym uruchomieniu proces debuggera nie może dostać ponownego dostępu do aplikacji.

Zdarza mi się to czasami w moim BDS2006, szczególnie jak program który debuguję zawiesi się tak, że mogę go zatrzymać tylko i wyłącznie zabijając SAM proces programu (nie mogę zatrzymać przez debugger/IDE). Wtedy nie mogę uruchomić programu w trybie debugowania, bo proces debugowania pewnie dalej gdzies tam “wisi”. Pomaga restart BDS2006.

Tak więc, czy problem pojawia się także przy *pierwszym* uruchomieniu aplikacji w trybie debugowania z poziomu IDE?

Niestety nie znam MSVEC++, więc moja odpowiedź nie na wiele może Ci się przydać…

Tak.