Ms Word 2013. Pytanie co do korespondencji seryjnej meilowej

Witam, mam takie pytanie, mam zamiar wysłać dużo korespondencji seryjnej przez emaila, Chce do tego wykorzystać Worda, ale mam dwa techniczne problemy, które uniemożliwiają mi tego wykonanie. 

  1. Treść tego dokumentu ma być załączona jako załącznik, ale w samej treści meila chciałbym umieścić zwykły tekst nie formatowany przez korespondencje seryjną. Czyli w załączniku mam moje listy a w treści meila jakąś dowolną treść ale niestety przy wysyłaniu mogę jedynie wpisać temat meila i załączyć mój dokument jako załącznik, ale wtedy taki email idzie pusty bez treści. Da się to jakoś zmienić?

  2. Do meila muszę załączyć jeszcze osobno jeden plakat, niestety też nie wiem jak to zrobić jakieś porady?

 

Dziękuje z góry za wszelaką pomoc

 

http://www.krzysiekwie.pl/2009/08/05/korespondencja-seryjna-z-zalacznikami/

 

Prawdę mówiąc już lepiej to zrobić z poziomu jakiegoś programu pocztowego niż bawić się w schizy oprogramowania Microsoft.

Owszem ale pracuje w Fundacji, która zajmuje się pomocy zwierzętom, i musimy wysłać 7000 meili do naszych daroczyńców, i naprawdę jak bym miał załączać do 7000 meili za każdym razem załącznik i wpierw 7000 listów wyeksportować to bym oszalał:) 

To jest tyle samo pracy co zrobić to z poziomu Worda + możesz dodawać załączniki.

 

O ile rozumiem:

 

7000 adresów

Tekst wiadomości - taki sam do wszystkich ?

Załączniki - takie same ?


Piszesz 1 wiadomość i każesz wysłać pod 7k adresów

7000 adresów email

tekst taki sam

Pierwszy załącznik z listem musi mieć w odbiorcy unikalne imię nazwisko

drugi to tylko plakat taki sam dla wszystkich

 

 

 

Czyli 7000 meili

7000 różnych listów

1 taki sam plakat do wszystkich

1 taka sama treść wiadomości do wszystkich

A liczyłeś czas ile zajmie  wysłanie 7000 mail pojedyńczo ?

 

Zakładamy, że 1 sztuka wysyła się 10s (nie rozpatrujemy tu wielkości załączników bo to spowolni w zależności od wielkości)

10s * 7000 = 70000s = 1166 min = 19 godzin z hakiem

 

Dodatkowo modlić się aby serwer poczty nie uznał tego za spam :stuck_out_tongue:

Do tego musi być profesjonalna usługa, bo np Gmail daje wysłać max 100 mail na 24h a potem ban z podejrzeniem o konto spamerskie.

Ależ mamy profesjonalny hosting. Mamy z home umowę, że dajemy znać kiedy będzie większa wysyłka a generalnie rzadko taką mamy i ślemy.mamy tylko ograniczenie 1000 na godzinę, ale to sobie rozłożę na kolejki

W home nie masz technicznego ograniczenia co do ilośći wiadomości możliwych do wysłania w ciągu godziny. Zgodnie z ich zaleceniami wysyłka mailingu z serwerów bazujących na hostingu współdzielonym powinna być realizowana:

  • w miarę możliwości w godzinach nocnych,

  • w paczkach, w jednej paczce powinno być wysyłanych maksymalnie 150 wiadomości,

  • pomiędzy wysyłką kolejnych paczek należy zachować kilkuminutowy (2-5 minutowy) odstęp czasu.

Ok, ale uwierzcie mi to nie jest problem ten serwer, bardziej jak ogarnąć  wysyłkę tych emaili…