[Ms Word]Jak zmienić kolor nagłówka i jego wysokość

(M4thy5) #1

Sprawa dotyczy nagłówków i stopki- Widok > nagłówek i stopka.

1. Gdy wpiszemy nagłówek i stopkę to jest zawsze to wszystko szare, nawet jak obraz wstawię w nagłówku to później robi sie wyblakły. Czy istnieje możliwość zmiany nasycenia?

2. Jest taka opcja by pierwsza strona miała inny nagłówek niż następne. No i na pierwszej stronie mam wysoki nagłówek a na drugiej chcę już mniejszy a nie da sie go zmniejszyć bo jak zmniejszę to sie obszar nagłówka na pierwszej stronie zmniejsza...

Wie ktoś jak problem rozwiązać?

(Venger) #2
  1. Przecież na wydruku będzie tak jak wstawiłeś. NIe będzie wyblakłe.

2. Użyj podziału dokumentu na sekcje (i dla drugiej ustawisz inne rozmiary nagłówka).

(M4thy5) #3

Dla następnej strony ustawiłem w ustawieniach strony marginesy "od bieżącego miejsca" i w taki sposób dało sie ustawić różne marginesy, te marginesy były liczone jako stopka i nagłówek więc udało sie ustawić różne rozmiary nagłówków na stronach, ale dziwne to troche.

Sprawdzę podział na sekcje, nie bardzo rozumiem o co w tym chodzi. Coś kombinowałem już kiedyś z sekcjami i później nie dało sie usunąć sekcji, gdy usunąłem klawiszem DEL to usunął sie też nagłówek... Czyli by pozbyć sie sekcji musiałem od nowa zaczynać tworzyć dokument.

(Jharla) #4

:idea: podział na sekcje pozwala zapanować nad dokumentem, marginesy to marginesy, a nagłówek i stopka są w Ustawienia strony/Układ co prawda są one liczone od krawędzi marginesów

koszalek naciśnij sobie [Ctrl+Shift+f445c605-67fd-4412-9ea7-cab4c5af40d0] (gwiazdka z ósemki) lub guziczek z paska z symbolem "pi" zobaczysz wtedy wszystkie wstawiane podziały i inne znaki których nie widzisz ...prościej będziesz je wtedy usuwał