MS WORD kolory w wydrukach

Cześć

Mam MS WORD 2016 i mam problem z wydrukami.
Często wstawiam szkice w odcieniach szarości do opisów do edytora WORD. Posiadam HP M377DW laser color . Podczas wydruku obrazki są drukowane z przewagą zieleni - żóltego w każdym razie nie są szare jak powinny być. Jak zapisze dokument word do pdf i dam spod pdf - drukuj to kolory są ok. W czym może być problem

z góry dzięki za odpowiedź

Profile kolorów?

Profile kolorów ale w word? czy w czym?

Profili kolorów w wordzie nie ma. Rysunki są w rgb za dobranie kolorów odpowiada drukarka.

Problemy mogą być np z jakością tuszu. Odzywasz orginałów czy zamienników. Jeżeli zamienników to jakich?

Masz ewentualnie coś takiego jak efekty, żeby zmienić kolor ale musiałbyś to robić świadomie

Jeżeli problem jest tylko w wordzie to nie będą tusze ale sprawdź wtedy jak drukujesz jakie masz ustawienia wydruku

Ja bym sprawdził, czy drukarka nie jest przyczyną. Z innych programów drukuje OK?

Możesz tez zamieścić przykład takiego pliku który drukuje na zielono szaro to będzie można sprawdzić plik

Wystarczy przeczytać.

Spróbuj Ustawienia drukarki w opcjach wydruku…

W przypadku zarządzania kolorami zawsze masz do wyboru czy robi to aplikacja czy drukarka.

Jest jeszcze jedna możliwość. Przy zapisie do pdf obrazy mogą być (choć nie muszą) kompresowane. Wiec coś co drukuje się przed skopresowaniem może mieć inny kolor niż po skompresowaniu.

Więc problem też może leżeć w obrazkach. Spróbuj wydrukować sam obrazek i zobacz jaki będzie miał kolor