"msconfig" - dlaczego tam nie da się wyłączyć

Wiele programów uruchamia sie przy starcie systemu. W większości przpadków nie są potrzebne przy włączaniu systemu. Dlatego je wyłączam. Zostawiam tylko atywirusa i sterowniki dla modemu. Zostawiłem tylko te dwa wpisy ale po restarcie znów są zaznaczone 2 których nie wiem co znaczą i dlaczego się włączają bez przerwy:

NvCpl - Rundll32.exe

cfmon

A tak w ogóle po co one się włączają, chyba żadne z nich nie są potrzebne do prawidłowego działania systemu?

NVCpl to sterowniki od karty graficznej nvidii - muszą się uruchamiać

ctfmon - zaawansowane funkcje językowe wyłączysz go w:

panel sterowania==> data i godzina, opcje regionalne==>opcje regionalne=> dodaj inne języki=> szczegóły-> zaawansowane=>wyłącz zaawansowane usługi tekstowe.

Ale to i tak dziwne bo powinno sie wszystko dać wyłączyć msconfigiem

Powinno.

Podobnie jak nie których wirusów ot tak nie usuniesz z msconfigg bo będą cały czas się samoistnie dodawać.

Tak sterowniki od karty zawsze się uruchamiają by zachowac stabilnośc systemu.

A ctfmon rzeczywiście się wyłącza - ale wystarczy uruchomić odpowiednią aplikację i ona sama dodaje tą funkcje z powrotem do autostartu.

Wyłączyłem tą usługę tak jak napisałeś. Tylko dlaczego napisałeś, że należy wejść w => Data i czas?

Dzięki za pomoc. Ta usługa co wyłączyłem nie jest potrzebna?

Ja tak napisałem :lol: ?? Chyba coś Ci się pomyliło

Jeśli nie korzystasz z zaawansowanych usług tekstowych, a na 99% nie korzystasz to nie jest potrzebna.