Msconfig niepotrzebne programy

Menadżer Realtek HD Audio

Synaptics Pointing Device Driver

MUI Start tMenu Application

CyberLink MediaLibrary Service

MUI Start Menu Application

Start tMen Application

PowerDVD RC Service

PowerDVD Language Application

MUI Start Menu Application

MUI Start Menu Application

AntyPC Menu Application

FailSafeLauncher

Intel®Common User Interface

Intel®Common User Interface

AdobeAcrobat

MUI Start tMenu Application

ouc.exe

Przeszukuję sieć w celu znalezienia informacji, kóre programy startowe wyrzucić, ale nie jest to łatwe bo raz, że nie za dobrze posługuję się angielskim a dwa naprawdę w niektórych przypadkach trudno nawet w polskim opisie, zorientować się czy warto lub nie warto wyrzucić program. Proszę o podpowiedzi.

Nie jest rzecz prosta i jednoznaczna. Wszystko zależy od potrzeb użytkownika i nie ma tu gotowych recept o ile na liście msconfig > uruchamianie nie ma ewidentnie “podpadających” aplikacji, zainstalowanych przez zlośliwe oprogramowanie - czego tu bodaj nie ma. Nierozsądne zablokowanie startu skutkuje nie uruchomieniem całkiem potrzebnej aplikacji. Z reguły warto przyjrzeć się pozycjom powtarzalnym, w Twoim przypadku jest tak dwukrotnie. Poza tym reszta też należy do Twojej analizy.

Dzięki za podpowiedź, tak też znalazłam w internecie. Te które u mnie pojawiają się podwójnie można podobno odpaszkować. Co do reszty, narazie zostawię, naprawdę nie wiem czy warto wyłączyć.

Dodane 09.07.2010 (Pt) 16:14

Korci mnie żeby wyłączyć intela, czy to prawda, że można?

Chyba nie. To może być jakiś program optymalizujący pracę procesora.

Jak nie sprawdzisz, to się nie przekonasz - proste. Przecież w każdej chwili będziesz mógł włączyć go z powrotem.

Ja z tej listy na pewno bym wyłączył :

CyberLink MediaLibrary Service

PowerDVD RC Service

PowerDVD Language Application

AdobeAcrobat