Msconfig pytanie

Elo 8)

Mam takie pytanie. Jak odpalam msconfig to są pozycje które odznaczyłem aby nie uruchamiały sie przy starcie, ale są także programy których juz nei mam na dysku bądź zdublowane wpisy. Teraz pytanie czy da się usunąć nei potrzebne pozycje :?:

pzdr!

Możesz je usunąć Easy Cleaner’em. Tam będze opcja “Start”… no i dalej sie połapiesz…

Taką opcje posiada chyba każdy program do czyszczenia rejestru np.jv16 PowerTools

Wchodzisz w Opcje rejestru -> Funkcje : Autostart

Dobra w sumie to znalazłem klucz w rejestrze gdzie to jest i pokasowałem :0

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Shared Tools\MSConfig\startupreg]

Jeżeli chodzi Ci o listę autostartujących programów, które kiedyś tam

odchaczyłeś w MSConfig, a następnie np. odinstalowałeś (a teraz masz

odznaczony, odptaszkowany wpis do nieistniejącego programu) to znajdują

się one w kluczu HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Shared

Tools\MSConfig a konkretnie w podkluczach startupfolder -> Programy ->

Autostart i startupreg -> autostart z rejestru. Services -> klucz

zawierający wyłączone msconfigiem usługi systemowe.

Do usunięcia niepotrzebnych wpisów zamiast polecenia “msconfigu” polecam mały darmowy programik Startup Control Panel 2.8. Instaluje się w Panelu sterowania - o nazwie startup. Więcej o nim na http://www.mlin.net/StartupCPL.shtml

do pobrania:

http://www.mlin.net/files/StartupCPL.zip

a do gruntownego czyszczenia, jak wspominali wyżej koledzy jv16 w wersji 1.3 - bo darmowa. Klikasz tam Opcje Rejestru i wyrzucasz nieistniejace programy. Póżniej Narzędzia i czyszczenie rejestru. Dlagruntownego wyrzucenia brudów po konkretnym programie klikasz “Wyszukiwanie w rejestrze” i wpisujesz nazwę danego programu. Używam tych programów od lat są ok.

Elo

mam pytanko w msconfig/ uruchamianie mam wpis bez nazwy w, rejestrze nie ma zadnych jego wpisow. Nie wiem czemu i czym to jest spowodowane. Wyglada to tak:

0158224321b59965m.jpg

Ja tez to mam. Wyłączyłem to i już się nie martwię :slight_smile: A Kaspersky żadnego wirusa mi ie wykrywa :slight_smile: