Msconfig->usługi ( które można wyłączyć)?

który wyłączyć ;] żeby nie było komplikacji?! (Vista)

http://img222.imageshack.us/my.php?image=uslugibv9.jpg

usługi lepiej wyłączać za pomocą:

start -> uruchom -> services.msc

do każdej opcji masz wybór:

  • automatyczne uruchamianie (ze startem systemu)

  • ręczne (na życzenie użytkownika)

  • wyłączone (uruchamianie wstrzymane całkowicie)

w viscie jest jeszcze coś jak “automatyczne opóźnione uruchamianie” - uruchamia usługę ze startem systemu z opóźnieniem (po tych automatycznych)

z tego co podałeś zmodyfikuj:

  • Adobe - wyłączony

  • Agere modem - ręczny

  • intel pro wireless - ręczny - jeśli używasz wirelessa i tego programu do łączenia się (nie robisz tego przez windows) to zostaw ‘automatyczny’

  • intel matrix - ręczny

  • light sabre - jeżeli nie robisz coverów do płyt to daj wyłączony, jeśli robisz to ręczny

  • intel proset wireless - wyłączony - z tego co tam wnioskuje po końcówce to jest tylko do rejestracji ale jeśli nie, to daj ręczny, jeśli dodatkowo używasz wirlessa i tego programu do łączenia się (nie robisz tego przez windows) to zostaw ‘automatyczny’

  • cyberlink - wyłączony

  • samsung - wyłączony

  • syntek amierica - z tym to niewiem do końca czy można wyłączyć ale możesz dać ręczny

+

:wink: Pozdrawiam

Franc Wielkie Dzięki Pozdrawiam.

Wszystko oprócz Eset.

  1. A Nivida Display Direct Service to nie odpowiada za dobre działanie karty graficznej?

  2. Mam Wireless wyłączone z usług (services.msc) ale dioda (kontrolka) i tak się pali że jest aktywne. Nie używam więc nie musi się palić co zrobić żeby się nie włanczała>?<

  3. Wcześniej na początku mogłem se komórka (joystickiem) kierować kursorem myszy ale teraz nie mogę czemu?> (pisze że : połączenie się nie powiodło… Sprawdź ustawienia itp…) wcześniej śmigało czemu przestało? => bluetooth

Ad 1. To prawdopodobnie jakaś ikonka przy zegarku. Zaawansowane ustawienia, jeśli będziesz potrzebował, zmienisz przez panel sterowania.

Ad 2. Może jest jakiś włącznik/wyłącznik wireless w laptopie.

Ad 3. Coś wyłączyłeś, ale co, to nie wiem, bo mi z tej listy nic nie pasuje.

hmm. Wyłącznik jest karty bezprzewodowej (wireless) można wyłączyć jedynie gdy komp sie uruchomi skrótem klawiszy FN+F9 ;/

Kurde ciekawe jak by uruchomić tą opcję " zdalnego kierowania "komórką ![;

A może od BT też jest jakiś przełącznik?

nie ma ![;

Coś poszperam w usługach może coś wyłączyłem przez przypadek :smiley: Właśnie w połączeniach sieciowych przy bluetoocie czerwony krzyżyk że jakieś usługi nie śmigają teraz trzeba dojść o które chodzi.

impassive nie wiesz które usługi odpowiadają za bluetootha??

Obsługa usługi bluetooth- automatyczny

i co jeszcze włączyć?

A za wireless: Opowiadają 2 usługi: (tak na przyszłość żebym wiedział jak włączyć)

  • Intel® PROSet/Wireless Event Log - ręczny

  • Intel® PROSet/Wireless Registry Service - ręczny

Ale i tak nie chce się włączyć -.-, czemu?>

może to jest ta usługa:

Jeżeli nie jesteś pewien/chcesz dojść do tego która to z usług; to możesz zobaczyć włączając chwilowo poszczególne usługi (services.msc -> RRB na usługę -> uruchom) i zobaczyć czy po włączeniu działa Ci joysitck.

Przy uruchamianiu usługa nie morze być “wyłączony” (w sensie wyłączona całkowicie) może być na “ręczny” lub “automatyczny”

Jeżeli nadal masz kłopot z włączeniem możliwe że niema uruchomionej usługi głównej, od której zależy usługa do której się aktualnie odnosisz. Zobacz:

services.msc -> RRB na usługę -> właściwości ->zależności

w okienku “ta usługa jest zależna od następujących składników systemu” masz wypisane wszystkie usługi, które muszą być włączone aby usługa działała i dało się ją włączyć. Sprawdź czy wszystkie usługi od których zależna jest edytowana usługa są włączone.

w okienku niżej “poniższe usługi są zależne od tej usługi” masz odwrotną sytuację, jeżeli wyłączysz tą usługę to poniżej tam wymienione usługi nie będą się uruchamiać.

Pozdrawiam

PS:

Z tym cyberlinkiem się chyba pomyliłem, powinien być automatyczny, lub przynajmniej ręczny.

Tak to jest jak się wyłącza na chama i nie czyta się opisów ;]