MSCOREE.DLL oraz ibm00003.exe & Win98

No więc tak, mam w pracy maksymalnie zawalonego kompa, którego niestety nie mogę na razie sformatować. Dlatego potrzebuję czasowego rozwiązania mych problemów. Metody, które udało mi się znaleźć nie poskutkowały. To forum też przeszukiwałem.

Przeskanowałem dyski na zawalonym kompie antywirusami i programami antyszpiegowskimi i pojawiło się mnóstwo problemów.

Po pierwsze, pojawia się komunikat o braku pliku mscoree.dll. Po drugie, pojawiał się komunikat o braku pliku ibm00003.exe.

Czasem, pojawiał się niebieski ekran(w trakcie ładowania systemu, po pojawieniu się komunikatów o braku powyższych plików) z błędem:

Wystąpił krytyczny wyjątek 0E w 0028:478C849 bla bla bla

Z wyskakującymi komunikatami próbowałem poradzić sobie w następujący sposób. W google (na tym forum nawet, zdaje się) znalazłem informacje o tym komunikacie z mscoree.dll, że niby trzeba ów plik władować do katalogu: C/Program Files/Common Files/Install Shield/Professional/Run Time/10/01/Intel32 . Znalazłem plik mscoree w internetowej bazie plików dll, a potem władowałem do analogicznego katalogu, który jest na tym kompie: C/Program Files/Common Files/Install Shield/Professional/Run Time/09/01/Intel32 . Nic to nie dało. Nie mogę tego całego syfu po prostu wywalić? Chyba nie będzie jakiś konsekwencji? Jeśli mogę, to od którego katalogu wywalać?

ibm00003.exe to wirus, znalazłem w google informacje, że należy poprzez regedit i sysedit wywalić wpisy związane z tym ibm00003, co też uczyniłem. Usunięcie z rejestru nic nie dało. Poprzez sysedit wywaliłem z system.ini, ów wpis znajdował się obok shell = explorer.exe.

No więc problem polega na tym, że już nie wyskakuje komunikat o braku pliku ibm00003.exe (ten o braku mscoree.dll wciąż się pojawia), ale niemalże za każdym razem mam niebieski ekran z Wystąpił krytyczny wyjątek 0E w 0028:478C849 bla bla bla

Więc mam pytanie, czy to jest wina mscoree czy też coś nabroiłem w związku z ibm00003? Zależy mi na tym, aby windows (98) uruchamiał się normalnie, na tym kompie działa pewien ważny program.

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Pozdrawiam

Jak masz bałagan to rozsądnym wyjściem jest zgrać dane i świeży system.

Możesz spróbować przywracać rejestr, przy starcie F8 i tryb awaryjny i punkt 5 wiersz poleceń i komenda

scanreg /restore i przywróć rejestr z dnia kiedy było dobrze.

po scanreg spacja.

lub naprawa systemu WIN98SE

Bootujesz kompa z dyskietki startowej WIN98SE z obsługą CD - w napędzie CD masz płytę CD z WIN98SE,przechodzisz na dysk CD z WIN98SE i komenda setupcor.exe i naprawisz WIN98SE,może być potrzeba dogrania nowszego IE,directaX i reszty - ale dane i ustawienia zostaną.

Jednak wcześniej warto zrobić kopie ważnych danych.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … 6&start=30