MSDN AA, a kilka systemów w obrębie gospodarstwa domowego

Witam,

Jestem studentem Akademii Ekonomicznej w Katowicach. Posiadam aktywowane konto MSDN AA oraz pracuję w tej chwili na systemie ściągniętym z witryny msdn. W domu znajduje się również drugi komputer podłączony do pierwszego routerem. Jest na nim obecnie zainstalowany XP Home. Planuję ewentualną gruntowną modernizację (razem z płytą główną) drugiego komputera co wiązałoby się z wygaśnięciem licencji na nim. Moje pytanie już zawiera się w temacie. Czy mogę użyć tego samego klucza, otrzymanego razem ze ściągniętą paczką systemu operacyjnego na aktywowanie systemu na drugim komputerze? Chodzi o system Windows 7 Pro 64-bit. Czy legalnym jest ściągnięcie innego systemu (XP) i posiadanie go na drugim komputerze równolegle z siódemką na pierwszym?

Za odpowiedzi z góry dziękuję

Tego samego klucza nie możesz użyć. Innego, ściągniętego z MSDNAA systemu możesz użyć, pamiętając o ograniczeniach MSDNAA (użytek edukacyjny).

Niekoniecznie licencja na XP Home wygaśnie. Liczy się nalepka na obudowie. Może dać się aktywować, może nie dać. To taka szara strefa.

Natomiast jeśli Windows z MSDN AA jest już zainstalowany na jednym komputerze, to na drugim z tym samym kluczem nie powinien być zainstalowany. Ale chyba można przenieść, tzn. odinstalować na pierwszym i zainstalować na drugim. W końcu to nie OEM.

Klucze do 7 są uniwersalne w tym sensie, że pasują zarówno do systemu w wersji angielskiej i polskiej, w wersji 32 i 64 bitowej. Czyli można sobie wybrać jeden system taki, drugi taki, a użyć tych kluczy na dwóch komputerach do jednego nośnika.

Posiadać kilka systemów raczej można, inaczej nie byłoby możliwości pobierania kilku wersji.