MSDN Windows 7

  1. Witam, u mnie na uczelni profesor wydaje licencje MSDN pod warunkiem że wcześniej przekaże się na samorząd szkolny w sekretariacie 70zł. Pytanie czy te licencje są legalne z obu stron i czy można śmiało zakupić sobie u niego Windows 7??? Dodam że on robił to jeszcze przed wypuszczeniem Visty na światło dzienne, i daje zawsze do przegrania płytę i kod wydrukowany, kody są niby legalne jak się sprawdza na stronie Microsoft, ale jak się chce zamówić np. nośnik instalacyjny to już nie. O co z tym do końca chodzi??

  2. drugie pytanko mam z całkiem innej beczki, jeżeli samemu składam komputer od podstaw to mogę zakupić oprogramowanie OEM, czy muszę kopić OPEN??

NP:

https://ssl.allegro.pl/item886580102_wi … k_vat.html

"LICENCJONOWANIE:

Zgodnie z licencją OEM sprzedajemy program wraz z częścią komputerową, z którą został zakupiony - myszka PS2. Aukcja jest zgodna z zasadami licencji OEM MICROSOFTU i regulaminem Allegro."

https://ssl.allegro.pl/item895405653_wi … ktura.html

"LICENCJONOWANIE:

TRANSAKCJA PRZEPROWADZONA JEST ZGODNIE Z WARUNKAMI LICENCJI OEM.

PROGRAM SPRZEDAWANY JEST Z KOMPUTEREM (zgodnym z licencja OEM) z jakim został zakupiony (w tym przypadku z używanym komputerem DELL OPTIPLEX w podstawowej konfiguracji w dobrym stanie technicznym)."

https://ssl.allegro.pl/item899723324_ms … ktura.html

Zgodnie z warunkami licencji OEM Microsoftu (sprzed sierpnia 2005) oprogramowanie sprzedawane jest z komputerem marki NTT TOWER, z którym zostało wcześniej zakupione .

Czy to jest możliwe że dostane myszkę od komputera z jakim ona została zakupiona i będzie na legalu, o co chodzi w tej licencji, jak ona brzmi?

Hmmm dziwne u mnie na uczelni dostęp do MSDN jest całkowicie darmowy… zastanawiam się czy to jest w tym wszystkim legalne… Sam serwis jest w pełni legalny, możesz ściągać wszystkie najnowsze rzeczy które MS udostępnia, oczywiście w celach edukacyjnych.

Jeżeli chodzi o sprzęt to chyba musisz kupić wersję BOX by było całkowicie legalne… no albo coś z darmowych systemów

Hmm w celach edukacyjnych, hmm co mam pod tym rozumieć?? Mogę mieć zainstalowany na stałe w kompie który jest składakiem i normalnie z niego korzysta?? i czy jak np skończę szkole to będę mógł nadal??

Te linki są obcięte i nie działają, ale prawdopodobnie chodzi w nich o Windows “z odzysku”, który był już zainstalowany na innym komputerze. Chyba że to Windows 98, bo to jego sprzedawało się z częścią/myszką (oraz pierwsze XP, ale już ich nie ma w sprzedaży).

Taki windows “z odzyku” jest nielegalny. Może być też problem z aktywacją.

Windows (i Visual Studio) z MSDN AA są legalne i darmowe. Nie wolno ich używać w jakiejkolwiek działalności zarobkowej oraz instalować po zakończeniu studiów.

Hmm… A takie systemy mogą być rozprowadzane tylko na studiach, czy np jak się jest w liceum albo w technikum?? No i jeżeli będę miał zainstalowany system który był zainstalowany w czasie trwania studiów i bym go miał po studiach bez formatowania itp jest legalny??

Tylko na studiach.

Po studiach jest legalny, choć nadal ma ograniczenia odnośnie zastosowań komercyjnych. Coś chyba jest napisane o aktualizacjach, że niby nie można ich pobierać, ale przecież system sam pobiera i instaluje 8)

Może tu chodziło o to, że nie wolno go zaktualizować do nowej wersji przy pomocy zakupu tańszego upgrade.

Po instalacji systemu i aktywacji da się zrobić obraz (programy typu ghost czy odpowiednia funkcja w niektórych płytach głównych) i przywracać system z obrazu, teoretycznie nie będzie to reinstalacja.

Sprawa wyglada tak ze co sciagniesz z msdna jest legalne i mozesz sobie co tydzien instalowac nowego windowsa(sa 3 aktywacje na jeden klucz potem cza gadac z panem ktory ci konto w tym serwisie załozyl) po zakonczeniu nauki (system msdna z mojej wiedzy jest tylko na studiach ale moge sie mylic) systemy te sa nadal legalne tylko klucze aktywacyjne wygasaja tzn skonczysz szkole rombniesz format to twoj xp moze sie nie aktywowac ale do poki nie zrobisz mu krzywdy jest twoj legalny i cacy :wink:

szumi214 , cały program msdn aa jest też od jakiegoś czasu skierowany także dla szkół średnich, tylko że akurat w systemie przeznaczonym dla szkół średnich chyba niema dostępu do Windows 7, głównie sa narzędzia programistyczne,

Nie pytam się bo posiadam Vistę 64bit i właśnie będę kończył technikum i chce iść dalej na studia i dlatego się chciałem dowiedzieć jak to wygląda, no i co mnie niepokoi to to ze już zrobiłem 3 format bo non stop się bawię płyta główna i czasem, czyli jak teraz 4 raz fermata dam to muszę gadać z kolesiem co dał mi ten klucz:P A tak na moje to te wersje OEM są zryte powinno być tak że jak się wymieni np 50% kompa to po 3 latach wymienione części wchodzą w grę jako licencja OEM, nie wyobrażam sobie takiego życia bez wymiany co jakiś czas podzespołów mojego kompika ;p wiedz zostaje na dzień dzisiejszy jak bym kończył szkołę drogie wersje BOX w wydaniach Home (najtańszych chyba). A pisałem w sprawie & bo zamierzałem przejść na nią, ale jak dla mnie się nie da to trudno, poczekam;p Jeżeli ktoś wie to skąd mogę sobie np. pobrań nowy obraz Visty już z sp2???, nie chodzi o instalke sp2, chodzi o płytę do formatu i wgrania świeżego systemu.

Dodane 26.01.2010 (Wt) 14:47

A pytanie o wersje xp, jeżeli jest OEM a niby nie określona do jakiego typu kompa, to po zakupie jest legalna?? Zauważyłem że określone wersje oem mają na opakowaniu czerwony pasek a te mają pomarańczowy OCB???

np:

ORYGINALNY WINDOWS XP HOME SP2 (numer 898855224)

ORYGINALNY WINDOWS XP HOME SP2 NIEREJESTROWANY,NIEINSTALOWANY Program nie dedykowany dla konkretnej marki komputerów ZAWARTOŚĆ: Oryginalny, hologramowy nośnik CD Certyfikat autentyczności Unikalny numer CD-KEY do instalacji i rejestracji Wersja Oem Język: POLSKI

https://ssl.allegro.pl/item898855224_or … e_sp2.html

albo

Microsoft XP Home PL SP3 OEM

TYP LICENCJI: OEM

OPIS: SYSTEM OPERACYJNY 32 bit

ZAWARTOŚĆ: Płytka hologramowa (bez dedykacji dla konkretnych komputerów)

https://ssl.allegro.pl/item890528901_10 … _home.html