MSE czy Avira?

Z jakiego AV korzystać ? MSE czy Avira Free ? Nie ściągam pirackich gier i programów (gram w gry Open Source typu OpenArena, Tremulous) i korzystam z darmowych programów.

Od siebie polecam Avire.

Ja również polecam Avirę. Bije na głowę takie padło jak AVG czy Avasta, choć przyznam, że jak za wiele nie pobierasz z lewych źródeł i nie podłączasz pendrivów gdzie nie trzeba to i AVG wystarczy :wink:

AVG z własnego doświadczenia nie polecam, bo strasznie zamuli kompa.

Avira

MSE - z tego pakietu nie korzystałem więc nie wypowiem się.

Avira - mogę ją polecić jednak dokładnie wczoraj mnie zawiodła. Nie wykryła wirusa chociaż ja dobrze wiedziałem, że siedzi w systemie. Nawet sam dodał się do autostartu. Na szczęście sam umiem sobie z tym radzić. A ochronę rezydentną mam wyłączoną. Włączam tylko jak ktoś przynosi pendriva lub dysk.

Avita ma teraz bardziej rozbudowane menu, jednak dalej jest w j. angielskim i jeśli Tobie to nie przeszkadza to możesz ja wypróbować.

A ja dla odmiany polecam MSE. Korzystam z tego programu od początku jego powstania i jak na razie nie zauważyłem żadnych problemów wynikających z posiadania tego programu. Na plus można zaliczyć polski interfejs (jeśli masz problemy z angielskim) a na minus długi czas pełnego skanowania systemu.

I jeden i drugi w Twoim przypadku zda egzamin.

Używam obydwu (Avirę na swoim komputerze, MSE na komputerze żony).

Podczas codziennej pracy MSE może być o tyle wygodniejszy, że nie wyświetla reklam.

Obydwa programy są lekkie dla systemu, podobnie skuteczne.

Testy portalu http://www.av-comparatives.org przyznają niewielką przewagę (skuteczność) programowi Microsoftu http://www.av-comparatives.org/images/stories/test/ondret/avc_report26.pdf

Bezdyskusyjnie Avira