Mshojoc.dll - co to za cholerswo?

Witam. Dzisiaj instalowałem u kumpla anty wirus Nod32 (nie lubię go, ale ma on na niego licencję). Po instalacji wykryło jakieś świństwa i za każdym razem kazało resetować komputer co mnie strasznie ■■■■■■■ło. Przy ponownym starcie systemu wyskoczył komunikat jakiegoś programu że nie może znaleźć mshojoc.dll, ponowne zainstalowanie aplikacji może naprawić ten problem i inne bzdety. No niby żaden problem, każdy głupi może ściągnąć go z neta, ale w sieci nic nie ma o tym pliku! !!

Jak na ironie losu kilka miesięcy temu miałem identyczna sytuację z tym samym plikiem u siebie, i pamiętam że naprawiłem to od razu, bez problemu/, tylko nie wiem jak.

Jutro idę do kumpla z powrotem, będę próbował to jakoś naprawić, ale chcę mieć coś w rękawie, a nie zaczynać od początku z pustą głową…

Jak to cholerstwo załatwić? Gdzie niby jest ten plik?

PS

komp mu straaasznie muli, mimo że służy on tylko do dokumentów itp (firmowy). Nie ma żadnych gier, filmów itp. Dlaczego jak np. otwieram przeglądarkę lub jakiś inny program to muszę czekać sporo czasu? Zużycie procesora wynosi zwykle do 10% i co chwile skacze wysoko, ale nie stoi na 100 by tak zamulać… O ile dobrze pamiętam do ma ponad 500mb ramu, procek ok 1.7GHz itp. Może nie jest to super sprzęt (laptop), ale nie taki złom aby office był wyzwaniem. Idzie jakoś prosto przyspieszyć działanie? Może jakaś konkretna i działająca aplikacja?

Proszę o pomoc i pozdrawiam!

Pobierz Combofix viewtopic.php?f=16&t=36654 przeskanuj system daj log

potem przeskanuj HijackThis 2.02 daj log

kolejność skanowania jak podałem

:slight_smile:

verona , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif