Mshtml.hlp - co to jest?

Ja tu jestem nowy. To jest mój pierwszy wpis, ale potrzebuję pomocy…

Coś dziwnego mi się pokazało w komputerze; jak próbuję zapisać zdjęcia, które były dołączone do maila, to pojawia mi się komunikat “Nie można znaleźć określonego pliku”. Klikam na “Pomoc” i otrzymuje następny komunikat: “Nie można odnaleźć pliku C:\WINDOWS\system32\mshtml.hlp. Czy chcesz odnaleźć go samodzielnie?” Po potwierdzeniu otwiera mi się system32, ale w środku nie ma tego pliku! Po wybraniu “otwórz” znów jest komunikat: Nie można odnaleźć pliku Pomocy mshtml.hlp. Sprawdź, czy plik istnieje na dysku. Jeśli nie, należy go ponownie zainstalować".

Co to za jaja? Plik pomocy ma spełniać funkcję o zupełnie innym charakterze?

Poszukałem sobie trochę w necie, ale dowiedziałem się tylko, że taki plik prawdopodobnie w ogóle nie istnieje!? Co się więc dzieje?

Znalazłem sposób zapisania zdjęć, ale trochę okrężną drogą, a nie w “normalny” sposób. I jak przywrócić normalność?

Będę wdzięczny za podpowiedź! Z góry dziękuję.

Aha, mam Windows XP, przeglądarka IE8, choć używam stale Mozilla Firefox.

http://www.microsoft.com/downloads/deta … 01d2e60c1d - nie masz zainstalowanej poprawki : KB923996 , podejrzewam ,że pracujesz na systemie: WINDOWS XP SP-2 . Zainstaluj, a problemy które opisałeś nie powinny już wystąpić . :lol: