MSI 870-G45, dopasowanie ramu

Witam bardzo serdecznie.

Mam pewien problem z doborem pamięci RAM do swojego komputera. Komputerek jest taki:

MB: MSI 870-G45 /AMD 770, DDR3-1600/

CPU: AMD Phenom II X4 955 Black Edit /3.2GHz, 125W, AM3, BOX, rev. C3

GPU: Gigabyte GeForce GTX 460 OC 1GB DDR5 /256bit/

RAM: Kingston 4GB (2x2GB) 1600MHz CL9 HyperX Blue

Dysk HDD: Western Digital Green 1 TB 7200rpm 64MB cache SATAII

Zasilacz: Fortron FSP500-60GHN 500W 80 Plus

Obudowa: Cooler Master ELITE 430 czarna z oknem

Chciałbym dokupić RAM, a właściwie wymienić kości, które mam na większą pojemność. Interesuje mnie 8GB w dwóch kościach. Zastanawiałem się nad zakupem HyperX Savage 2x4GB 1600MHz DDR3 CL9 (HX316C9SRK2/8), ale tu jest pewien problem. Na stronie producenta tychże pamięci jest napisane:

także nie ma tu mojego chipsetu. I teraz moje pytanie jest takie. Czy te pamięci będą działać na tej płycie? Czy jest ktoś, kto posiada taką samą płytę i ma 8GB RAM’u żeby powiedzieć, jakie RAM’y działają u niego?

Sprawdzałem QVL mojej płyty, ale wydaje mi się, że od stuleci nie była aktualizowana…

Jeśli nie te pamięci, to może inne? Zależy mi (jak wyżej wspomniałem) na

  • 2x4GB
  • 1600MHz (ew 1333MHz)
  • CL9
  • cena do 190zł (nie jestem w stanie dołożyć ani złotówki więcej, student)
  • jakiś cooler ze względu na okno w obudowie.

Dzięki bardzo za pomoc :wink:

“AMD 770” - spokojnie te pamięci będą działać. Jesteś pomiędzy tymi chipsetami: “AMD A75, A87”.

BTW, płyta ma spore możliwości overclockingu, ale tym baw się na koniec :slight_smile:

“okno w obudowie” ? I po co Ci cooler do tego? Ze względu na wygląd czy na wydajność chłodzenia?

Obejrzałem tą “budę”, jak każda inna - jak nie kręcisz proca to nie ma sensu wywalać kasy na “ładny” cooler…

 

Jesteś tego pewien? Bo jak szukałem, to wydaje mi się, że A75 i A87 są o wiele nowsze.

Na to i na to. Do całego zestawu mam cooler na CPU i dwa wentylatory robiące cyrkulację od przodu do tyłu.