MSI Afterburner pokazuje, że wiatraki się kręcą, a się nie kręcą

Witam ostatnio zauważyłem że po wyłączeniu gry MSI Afterburner pokazuje że wiatraki od karty graficznej się kręcą a w rzeczywistości się nie kręcą. Posiadam kartę MSI GTX 970 4GB. Wiatrak są ustawione na auto co w przypadku tej karty oznacza że jak temperatura zejdzie poniżej 60 stopni to wiatraki przestają się kręcić. Wiatraki przestają się kręcić gdy temperatura schodzi poniżej 60 stopni ale MSI Afterburner pokazuje że dalej się kręcą nawet po odczekaniu 10 minut. Jak wyłączę program i włączę na nowo to wtedy program poprawnie pokazuje że się nie kręcą.
Co to może oznaczać? Może jest to zależne od tej konkretnej gry bo wcześniej zawsze pokazywał program normalnie po wyłączeniu gry że wiatraki przestają się kręcić i zawsze dosłownie po chwili wartość od kręcenia wiatraków wynosiła 0. Jestem przekonany że się nie kręcą bo patrzyłem przy temperaturze 48 stopni po wyłączeniu gry program pokazuje że kręcą się z prędkością 42 a ja popatrzyłem na wiatraki od karty i żaden z nich się nie kręcił.

Sprawdzałeś ręką czy faktycznie się nie kręcą?
Wrzuć screeny z Afterburnera jak masz to ustawione, najpierw z głównego okna potem z ustawień wentylatora.

Poza tymi wskazaniami coś się dzieje z kompem dziwnego czy wszystko działa prawidłowo?

Tak sprawdzałem nie kręcą się na pewno a program pokazuje że się kręcą. Myślałem że to może przez to że miałem ustawione żeby była pokazywana prędkość wiatraków podczas grania w grę. Odznaczyłem tą opcję i na chwilę pomogło. Znaczy się wyłączyłem grę i normalnie program pokazywał że wiatraki przestają się kręcić. Niestety nie jest tak zawsze czasami pokazuje że się przestają kręcić a czasami jest wartość 42 cały czas mimo to że wiatraki się nie kręcą. Zaobserwowałem że jeśli zaraz po wyłączeniu gry kliknę w ikonę na pasku zadań programu Riva a następnie zminimalizuje ten program z powrotem do paska zadań to wtedy MSI prawidłowo pokazuje że wiatraki kręcą się coraz wolniej aż dochodzi ta wartość do 0.

Dodam że program instalowałem na nowo i żadnych ustawień w nim nie zmieniałem oprócz tego żeby pokazywał temperatury GPU i tym podobne podczas grania.