MSI EX600 - problem z kamerą internetową

Witam.

Posiadam laptopa MSI EX600 po sformatowaniu go poprzez płytę recovery i opcję FAIL-SAFE przycisk P1 nie działa już jako włącznik Kamery internetowej, lecz włącza okno wyszukiwania. Moje pytanie w związku z tą sytuacją brzmi: jak włączyć kamerkę i/lub zmienić funkcję przycisku P1 na włączanie kamerki?

Mam nadzieję, że sytuacja została przedstawiona dość jasno.

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam.

zainstaluj SCM z płytki od MSI i potem przypisz do przycisku P1 tą kamerkę

Zainstalowałem SCM, ale nie bardzo wiem jak zmienić funkcję przypisaną do przycisku P1, nie mogę znaleźć, gdzie to się zmienia?

uruchom SCM i powinien się pojawić w tray’u i tam wciskasz go PPM i wybierasz “klawisz definiowany przez użytkownika” (przynajmniej ja tak mam) powinna być opcja przypisania przycisku P1

niestety nie mam takiej opcji.

Pojawia mi się tylko Mail Properties, About, Exit. Nic więcej nie ma do wyboru.

Może jakąś nowszą wersję poszukać?

EDIT: Grzebałem w komputerze i w menedżerze urządzeń>urządzenia systemowe znajduje się coś takiego “Programowalny kontroler przerwań”, czy ma to jakiś związek z problemem, czy to chodzi właśnie o ten przycisk P1?

pobierz ze strony msi najnowszą wersję SCM i zainstaluj także ze stronki sterowniki do kamery, powinno być to co napisałem

Nowy SCM nic nie zmienia, nadal nie ma tej opcji ;/

Na stronie nie ma sterowników do tej kamerki, gdyż są w systemie już.

Może wstawisz gdzieś instalkę do tego Twojego SCM, którego Ty masz może wtedy będę też mieć tą opcję.

moja wersja jest dostępna tutaj http://www.msi-polska.pl/index.php?func … pe=utility

lub

http://www.msi-polska.pl/index.php?func … pe=utility

nie wiem co jeszcze mogę poradzić

Witam, mam dokładnie taki sam problem z moim notebookiem MSI PR 600.

W serwisie MSI poinformowano mnie że za obsługę kamer w ich laptopach odpowiada System Control Manager i właśnie tu jest problem, że np mój laptop nie ma u nich już wsparcia dla windows 7. Próbowałem instalować SCM z innych modeli MSI zgodnie z propozycją z serwisu ale jak na razie mi się to nie udało.

Czy Tobie się udało w końcu rozwiązać ten problem, bo nadal mam niesprawną (nie dającą się uruchomić) kamerę. Wielki żal, bo działała bez uwag wcześniej.