MSI GT60 karta graficzna dedykowana gtx680m- BSOD w czasie grania w gry

Witam!

Na wstępie chciałbym napisać ze jestem nowy na forum wiec proszę o wyrozumiałość.

Swój problem opisywałem także na innym forum ale nie otrzymałem odpowiedzi ale do rzeczy:

 

Około 2 tygodnie temu grając w grę (cs go) zawiesił mi się laptop po czym pojawił się ekran(blue screen) z smutną minką :( ,że windows napotkał problem i odliczanie o restartu po restarcie historia się powtórzyła i dopiero gdy sam zrestartowalem laptopa komputer zaczął pracować normalnie do wczoraj. Wczoraj odpalając ponownie grę zauważyłem, ze nie chodzi ona płynnie,jak wcześniej.wszedłem w menadżer urządzeń a tam wykrzyknik przy karcie graficznej GTX 680m i informacja po wejściu w nią:

windows zatrzymał to urządzenie z powodu zaraportowanych problemów. (kod 43)

  1. okej pomyślałem coś ze sterownikami. Usunąłem stare wyczyściłem driver sweeperem pozostałość. Ściągnąłem nowe ze strony producenta zainstalowałem ale to nic nie dało…

  2. może karta się przegrzała? wyczysciłem chłodzenie i radiatory(było troche kurzu)lecz to tez nie pomogło

  3. przeinstalowałem windowsa zainstalowałem na nowo sterowniki lecz dalej jest ten sam problem

Czy padła mi karta?? Dodam ze wcześniej nie miałem z komputerem żadnych problemow a używam go około 2-3h dziennie ponieważ cały dzień spędzam w pracy,nic nie podkręcałem itp. moje parametry:

INTEL CORE I7 2.4GHZ/3,4ghz

20gb ram

64bitowy system windows 8

dysk 128ssd+750gb

karty graficzne:

INTEL HD graphics 4000

Nvidia GeForce gtx 680m

laptop gamingowy msi model gt60

 

proszę o pomoc

 

 

EDIT:

dzisiaj przyszła mi aktualizacja sterowników Nvidia po aktualizacji, program poprosił o restart po restarcie i odpaleniu programu GeForce Experience program pobiera sterowniki na nowo, tak jakby nie były one instalowane wcześniej…próbowałem zainstalować sterowniki kilka razy niestety bez skutku…Podczas “czystej” instalacji sterowników komputer sie zawiesza i nie reaguje na nic.

bialy1920 , na forum używamy polskich liter diakrytycznych (ą, ć, ę, ń i tak dalej). Proszę - korzystając z przycisku Edytuj (na dole każdego posta po lewej stronie) - wyedytować swój post w tym temacie, dodając polskie znaki i wielkie litery na początku zdań. Zignorowanie tej prośby będzie skutkować przeniesieniem tematu do kosza.

OK okazało się, że prawdopodobnie uszkodzeniu uległa karta graficzna i potrzebna jest naprawa-reballing czy ktoś jest w stanie powiedzieć mi coś więcej na ten temat? Czytałem ze jest nieopłacalne ale reballing kosztuje 170-250zl a karta około 3000-4000zl.

Reballing czyli ponowne  przylutowanie chipu rozwiąże  problem o ile było nim kiepskie fabryczne  lutowanie. Jednak w  wypadku kiedy sam układ  jest uszkodzony to efekt takiego zabiegu będzie  mizerny. Spróbować warto o ile  za  reballing weżmie się  profesjonalny serwis a  nie  jakiś  bolek z  “hotairem” co jedynie  wygrzeje układ nie wymieniając  kulek lutowniczych  

Chcę wysłać karte do tego serwisu http://www.pclap-alert.pl za reballing licza 150zl+kw (30zl). Nie mieszkam w pl więc jedynie oni zgodzili się na wysłanie samej karty.

EDIT:

Pisałem dzis z działem obsługi nvidia. Koleś oświadczył mi ze powody są 3.

1.uszkodzone GPU na skutek przegrzania(wykluczam)

  1. Coś robie źle podczas instalacji(też wykluczam)

  2. W żadkich przypadkach uszkodzeniu ulega np.inna cześć(w tym wypadku pamieć ram)i gryzie sie z kartą.

Dziś wyczytałem na forum, że muszę zaktualizować bios tylko ja jestem w tym kompletnie zielony. Moje pytanie brzmi: gdzie znajde jakiś tutorial:)?

Pojawił mi się nowy problem. Zrobiłem aktualizacje systemu do windows 8.1, zainstalowałem wszystkie sterowniki i tu zaczęły się komplikacje. Nie mogę wejść w żaden z paneli ani NVIDII ani INTELA.Panel sterowniczy grafiki IntelHD mam oznaczony na szaro(nie mogę kliknąć).Druga sprawa nie dziala mi KLM czyli panel sterowania podswietleniem klawiatury. Trzecia sprawa nie działa mi restart komputera. Komputer staje podczas restartu i nic się nie dzieję dopiero przytrzymanie power skutkuje(laptop sie wyłącza). Coś czuje, że po tej aktualizacji jest jeszcze gorzej. Czy ktoś może mi powiedzieć jak sobie z tym poradzić?