MSI GTX 970 Czy to dobra i bezawaryjna karta?

MSI GTX 970  Czy to dobra i bezawaryjna karta ? mam zamiar kupić w przyszłym tygodniu ale chce waszej opini o niej wiem tyle ze to nowa i bardzo dobra karta ale czy waszym zdaniem jest dobra i nie psuje sie bo mam ją w ofercie za 1600 zł a to już duże pieniądzęMSI GTX 970 Czy to dobra i bezawaryjna karta ?

Tu masz parę opinii tej karty z Moreli

http://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-geforce-gtx-970-4gb-gddr5-256bit-hdmi-dvi-i-dl-displayport-gv-n970g1-gaming-4gd-665541/

raczej dobra

http://www.eurogamer.pl/articles/2014-09-26-nvidia-geforce-gtx-970-test

http://pclab.pl/art59688-8.html

Po początkowych kłopotach z uruchomieniem (opisywałem tutaj: http://forum.dobreprogramy.pl/radeon-r9-270x-nie-dzia%C5%82a-brak-obrazu-t494391/ ) karta od 2,5 miesiąca działa bez żadnych problemów. Jedyna niedogodność, to brak sterowników Nvidii dla GTX 9xx pod Windows XP (oraz w repo dla ubuntu i minta - są starsze, które z GTX 970 nie dzialają poprawnie)

GTX 9xx jak sama nazwa 900 to nowa seria kart a windows xp to stary system który nie jest już nawet wspierany przez microsoft więc to logiczne ze nie będą pisac sterów do starego systemu to tak jak by nadal produkowali nowe częsci do samochodów które mają 40 lat wiem ze słabe porównanie ale tak jest ze najnowsza karta ma problemy ze starymi systemami

Skoro z XP korzysta tak duży odsetek użytkowników komputerów, to brak sterowników do nowych katr graficznych dla tego systemu wcale nie jest logiczny - posiadacze XP nie kupią GTX z serii 9xx (czyli producenci takich kart zarobią mniej). Być może Nvidia postępuje tak pod presją MS…

Mnie ten problem (w zasadzie) nie dotyczy - pracuję pod “siódemką”.

Nie wiem po co ten offtop, ale wrzucę swoje 3 grosze. @Werniks, ktoś, kto korzysta z XP, raczej nie będzie korzystać z nowoczesnej karty graficznej, to po prostu nieopłacalne, choćby dlatego, że XP obsługuje maksymalnie DirectX 9.0c, więc współczesne karty nie są w stanie pokazać na nim pełni swojego potencjału. To tak jakbyś wsadził silnik z Ferrari do traktora o trójkątnych kołach - można, ale silnik nie pozwoli osiągnąć maksymalnej mocy i sprawności. Twój argument jest inwalidą, bo lwia część komputerów z XP jest po prostu zbyt stara, aby poradzić sobie z nowszymi systemami. Wątpię w to, aby ktoś zdrowy psychicznie pakował mocną kartę pod stary system, który nie będzie w stanie zrobić z niej użytku.

Posunę się dalej i uznam za nielogiczne fakt, że Nvidia jeszcze do serii 5XX wydawała sterowniki pod XP. Co do podejrzeń o presję ze strony MS - zdecydowana większość producentów sprzętu i oprogramowania już od dawna nie wspiera XP. Bynajmniej nie jest to presja wywierana przez Microsoft. Chodzi tutaj o poświęcanie roboczogodzin na pisanie i testowanie sterowników dla zbyt wąskiej grupy ludzi, to się po prostu nie opłaca. Ponadto, sporą rolę odgrywa tutaj również jądro systemu - Vista, 7 i 8 (w szczególności 7 i 8, gdzie często sterowniki do 8 są kopiami tych z 7) mają ze sobą stosunkowo sporo wspólnego, z pewnością wymagają mniej czasu i dopieszczania, niż sterowniki do XP. W każdym razie, nie doszukiwałbym się tutaj spisku - to naturalna kolej rzeczy.

 

@mateuszplenik, http://www.frazpc.pl/artykuly/927148-14/nvidia-geforce-gtx-970—test-niereferencyjnych-modeli - poczytaj.