MSI GTX 970 Gaming i OCZ Stealthxstream 2 600W - podłączenie

Witam.

Chcę wymienić kartę graficzną z Sapphire Radeon HD7870 na MSI GTX 970 Gaming. Zasilacz jaki posiadam to OCZ Stealthxstream 2 600W.

 

O brak mocy się nie obawiam, bo nowa karta jest trochę bardziej energooszczędna niż obecny Radek, natomiast zastanawia mnie kwestia podłączenia karty do zasilacza. MSI GTX 970 Gaming potrzebuje do podłączenia dwóch wtyczek: 1x8pin i 1x6pin. Radeon jest podpięty na 2 razy 1x6pin, a wtyczka 1x8pin zasila CPU (2500k).

 

Czy da się podpiąć MSI970 do tego PSU? Czy trzeba użyć jakiś przejściówek? Jak to zrobić? Proszę o porady i instrukcje.

 

PS. W sklepie Morele gdzie zamierzać dokonać zakupu napisali, że w dodatkowym wyposażeniu znajduje się przewód zasilający 8-pin PCIe. Czy to w jakiś sposób rozwiąże mój problem?

W zasilaczu masz już wtyczki PCI-Ex 6-pin i 6+2 pin do podłączenia zasilania karty graficznej. Wtyczka od zasilania procesora to zupełnie co innego. 

Czyli rozumiem, że ta wtyczka 6+2pin będzie odpowiednikiem wtyczki 1x8pin i nie będzie żadnego problemu z podłaczeniem karty do PSU?

Wszystko jest ze sobą kompatybilne. 

Dziękuję za pomoc. Pozdrawiam.