MSI GTX 970 - Ma ktoś? Problem z wentylem, cewkami


(Soul Catcher) #1

Czy przypadkiem nie mam wadliwego produktu?

 

Taki dźwięk "bzyczenia" mają wentylatory gdy działają.  https://www.youtube.com/watch?v=ShFQhyNiXes&feature=youtu.be sory za te głos wiatru.

 

W pewnych momentach słychać też te cewki, minimalnie ale słychać.

 

Reklamować?


(system) #2

Reklamuj. Z wentylatorami mógłbyś coś jeszcze zrobić, ale z cewkami już nie.

Nie ma co sobie życia utrudniać, a piszczące MSI 970 to coraz częściej zgłaszany przypadek.


(Soul Catcher) #3

Zgłoszę no i co. Dostane nowy egzemplarz? będę czekał nie wiadomo ile na naprawe?


(system) #4

Nie zgłaszaj w ramach gwarancji, tylko do sklepu z tytułu niezgodności towaru z umową.

Ewentualnie oddaj (jeżeli kupowałeś przez internet i nie minęło jeszcze 10 dni) i kup nowy egzemplarz po otrzymaniu zwrotu.


(Soul Catcher) #5

Niestety  w tym kompusroniku nie dało sie oddać jako nie dogodność. I poszło to na serwis. Znając życie nic z tym nie zrobią. A teraz sobie na to poczekam z miesiąc i dłużej. Ani zwrotu kasy nie będzie ani nie wymienią na nową, oddadzą mi ten szajs i ciekawe co z tym zrobie. Ewentualnie jeszcze moze pojechać to do producenta na naprawe to już ze 2 miechy minie pewnie jak coś zrobią :confused:

 

https://www.youtube.com/watch?v=ffVqmYdfCCc tak działały wentyle w tej 970. Też nie ja taki problem miałem.


(Odyniec_Stary) #6

Było im nie oddawać i nalegać na niezgodność towaru z umową. Ostatecznie udać się do rzecznika praw konsumenta. 


(Soul Catcher) #7

Nalegałem że chce zwrotu pieniędzy to gosciu że jak przejdzie przez serwis i tam orzekną że lipa to wtedy dopiero....


(Bowjan) #8

Jakie cewki słychać ?


(Soul Catcher) #9

 


(Bowjan) #10

Zapytam ponownie . Jakie cewki ? Widziałeś na tej karcie jakiekolwiek cewki ?


(Meow89) #11

Witam

Ja nigdy nie miałem do czynienie z tymi cewkami, zawsze karty dobrze chodziły.

Mam od dziś gtx 970 MSI, ale nie ma mnie jak na razie w domu, będę dopiero w piątek, ale jak rano włączałem kompa to nic nie było słychać, wentylatory nie kręciły się bo dopiero od 50 stopni się włączają, moje pytanie brzmi następująco, ten dźwięk słychać już jak się Windows ładuje, czy dopiero pod obciążeniem ?

 

Pozdrawiam 


(Soul Catcher) #12

 

 

Piszczenie to słychać różnie. Np. jak odpaliłem PC to na początku chwile "po pikało", czyli nie było obciążenia. Jak Ci ruszą wentylatory, to wtedy Ci się okaże czy ok czy nie. Zobacz sobie filmiki co zapodałem, ja miałem taki przypadek. Samo kręcenie wentyla a taki dźwięk :confused:


(Meow89) #13

Witam

 

Jestem już w domu.

Zapuściłem  3DMa_k_ 11 i było słychać kartę ale tak ledwo ledwo, głośniejszy był wentylator Be Quiet! 120mm, później zapuściłem BF 3 i tak samo się działo, grałem z 5h i większych kłopotów nie stwierdziłem, a ten dźwięk z karty to musiałem blachę ściagnąć i przystawić ucho do karty żeby było słychać.

Więc u mnie jak na razie wszystko działa.

 

Pozdrawiam


(djosdanielos) #14

na pewno nie jest to dźwięk wentylatorów , przypuszczam że ma to jakieś powiązanie z odświeżaniem monitora

bo po włączeniu gry a zwłaszcza przy przesuwaniu kursorem w jej menu ten dźwięk jest jakby taki przerywany , jeśli zostawimy kursor w miejscu to dźwięk jest ciągły , wystarczy zminimalizować grę do pulpitu i ten dźwięk znika , albo gdy mamy włączoną grę i słychać ten dźwięk , to jak odłączymy kabel HDMI od karty graficznej  dźwięk znika , a przecież gra działa nadal to chyba powinno być nadal słychać te dźwięki ? przez to wydaje mi się że ma to powiązanie z odświeżaniem ekranu lub samym kablem 


(Cedar) #15

Skoro Ty ich nie widziałeś bo są zasłonięte wentylatorami i ewentualnie obudowane, to uważasz, że ich nie ma?

Każda obecnie produkowana karta graficzna ma na płytce przetwornicę napięcia, której jednym z elementów jest kilka cewek.

W przypadku kart serii 970 piszczenie cewek to znana przypadłość, która była opisywana też na DP kilka godzin przed tym jak napisałeś swój post:


(Soul Catcher) #16

 

 

Niestety nie jest tak.

Wystarczyło czy to wgrze, czy programem, zwiększyć temperature grafiki by się odpaliły wentylatory, to wtedy był ten dźwięk. Gdy sie nie ruszały, nie było. Ale nawet jak by od monitora to było, to co, taka karta nie ogarnie 144Hz DVI? jakoś 770 sobie radzi z tym bez trudu.

Karta na razie oddana, pieniądze zwrócone.


(djosdanielos) #17

moja karta wydaje z siebie taki dźwięk :

brzmi prawie tak samo jak u ciebie ,to terkotanie pojawia się gdy tylko podepnę kompa pod TV dla tego wspomniałem o tym.

sam jestem ciekaw dlaczego tak jest  :slight_smile:


(Soul Catcher) #18

 

 

To brzyczenie było bankowo od wentylatora, sprawdzałem, a piszczenie to też już swoją drogą bo od czegoś innego.

 

Tak jak mówie 970 miałbyć cichszą kartą od 770 a okazało się na odwrót.


(Bowjan) #19

Sorry ale udostępnione nagranie to nie dzwięk cewek.Dla mnie wpisy wielu blogerów na tym i nie tylko tym forum nie sa wyrocznia,często to bezmyślne cytowanie innych "orłów"..Byłbym wdzięczny gdybyś napisał w jakim celu na kartach graficznych są instalowane przetwornice napięcia !

Dżwięki ktore pojawiają się na nagraniu to szum rozpędzającego się wentylatora, a potem pisk to tarcie metalu o metal.Na podstawie doświadczenia można stwierdzić że przyczyną jest żle wykonany wirnik wentylatora a w szczególności oś lub tuleja . Końcowy efekt to po jakimś czasie  zatarcie wentylatora czyli jego zatrzymanie.


(Cedar) #20

W takim samym jak w płytach głównych - służą do wytwarzania stabilnego napięcia zasilającego GPU (w płytach głównych zasilanie głównie CPU) - napięcie to musi być precyzyjnie regulowane w zależności od trybu/częstotliwości pracy rdzenia procesora graficznego. Lata temu tego typu stabilizację wykonywało się za pomocą regulatorów liniowych scalonych i dyskretnych, obecnie odbywa się to tylko za pomocą przetwornic napięcia, które mają dużo większą sprawność i stabilność parametrów pracy.

PS. przed wykrzyknikiem nie wstawia się spacji, no i bardziej zamiast niego na końcu pytania pasuje znak zapytania :smiley: