MSI H61M-P20 G3 porty usb


(Rafal090807) #1

Witam.

Mam tę płytę i od pewnego czasu bios wykrywa urządzenia usb, których nie ma w systemie.

Pokazuje 2 Huby usb a czytnik 3 rodzjów kart identyfikuje jako 3 urządzenia USB typu Mass storage.

Czy ktoś z forumowiczów spotkał sie z takim zachowaniem płyty głównej?


(JNJN) #2

Zrób jej reset baterią lub zworką,ustaw i zapisz Save i zobacz.


(Rafal090807) #3

Chodzi o to, że wcześniej tak nie było. Płyta nie wykrywała żadnych hubów a w exploratorze dysk wymienny pojawiał sie dopiero wtedy kiedydo czytnika kartę. Tera włożyłem z explorator pokazuje cały czas trzy puste stacje dysków. Reset pamięci oczywiscie zrobiłem ale to nic nie zmieniło. Zastanawiam sie czy z płytą coś jest nie tak. Pozatym po wejsciu do biosu jakoś dziwnie pracuje klawiatura. Trzeba kilka razy nacisnąć np. strzałkę, żeby kursor zmienił położenie.


(falcon89) #4

Uruchom Opcje folderów (aby uruchomić w Windows Vista/7 wpisz w menu start, w XP w Mój komputer, Narzędzia), przejdź do zakładki Widok i zaznacz Ukryj puste stacje w folderze Komputer, kliknij OK i uruchom ponownie komputer.


(Semtex) #5

Witaj, popraw proszę tytuł tematu tak aby wstępnie informował o problemie, użyj przycisku EDYTUJ , który znajdziesz w prawym górnym rogu Swojego posta. Dobrze zatytułowany temat daje szansę na szybszą pomoc. Dziękuję za uwagę.

Tip: Unikaj słów: "problem", "help", "pomocy" i.t.p. Tego typu słowa nie spowodują szybszej reakcji a mogą odnieść odwrotny skutek od oczekiwanego, tytuł tematu ma być skróconym opisem Twojego posta- powodzenia.


(Rafal090807) #6

Ok. puste stacje znikły. Zaznaczenie opcji ukryj puste stacje nie pomogło ale natychmiast pomogło zaznaczenie opcji nie pokazuj ukrytych plików folderów i dysków :wink:. Dziekuje za wskazówkę. Zostały jeszcze te huby. Wydaje mi się, że bios ich wczesniej nie wykrywał ale jak wejdę w ich właściwości to jeden jest 4-portowy a drugi 6-portowy. To miałoby sens ponieważ na tylnim panelu płyty jest 6 usb a na samej płycie 4 usb. Czy bios w ten sposób identyfikuje kontrolery usb na tej płycie?