MSI P35 Neo - Zmiana procesora na C2Q Q6600 2.40GHz

Witam. Zamówiłem nowy procesor do swojego komputera. Mianowicie : http://allegro.pl/intel-core-2-quad-q66 … 92019.html Chciałbym się dowiedzieć czy nie będę miał z nim problemu w sensie czy nie będę musiał wymieniać zasilacza lub płyty głównej. Mój zasilacz to Deus G1 500W, płyta główna z MSI P35 Neo . Mam kartę graficzną, która sama potrzebuje aż 450 watt. Będzie taka potrzeba?

MSI P35 Neo - Zmiana procesora na Intel C2Q Q6600 2.40GHz

Ximz , zapoznaj się, proszę, z tym tematem, a następnie - korzystając z przycisku zmien.gif

Pozdrawiam,

Dimatheus

Cześć,

jaką masz kartę?

Z wyrazami szacunku,

Lewanxd

Na pewno nie taką która pobiera 450W.

Jeżeli procesor jest wpisany na listę obsługiwanych cpu dla danej płyty, to nie będziesz miał z nim żadnych problemów.

Czasem wymagana jest aktualizacja biosu.

Jeśli chodzi o płytę to ten procesor jest wspierany od początkowej wersji biosu (przed wożeniem nowego procesora zresetuj bios).

:-k (podaj model karty).

model karty to geforcegtx 660 2 GB, a jak zrestartować ten bios? bo ja w tych tematach to całkowicie zielony

Np. poprzez wyjęcie na kilka minut baterii (CR2032) podtrzymującej ustawienia biosu lub poprzez zwarcie odpowiednich pinów również na płycie głównej.

Następnym razem proponuję zadawać pytania przed zakupem.

Ja zawsze najpierw robie potem myśle ^^ Taki już jestem. A po takim resecie to chyba trzeba załadować poprawne ustawienia ?

Dodane 09.08.2013 (Pt) 10:02

dobra dzięki, już wszystko wiem

Najczęściej jest to klawisz Delete (jeśli nie zadziała to sprawdź F2).

Kurczę, wszystko działa niby… ale jest inny problem :d temperatura. dochodzi do 100 stopni ! Ale nie przekracza nawet jak gram w crysis 3 Sprawdzam programem HWMonitor. Na pewno dobrze on wskazuje? Bo jak dotkne radiatora z wierzchu to jest lekko ciepły.

Czy poprawnie zamontowałeś chłodzenie procesora (czy nie ma żadnych luzów)?

Czy nie użyłeś za mało/dużo pasty termoprzewodzącej?

Czy w obudowie nie jest zaburzony przepływ powietrza?

Co do radiatora to mój kolega który jest informatykiem miał problemy bo nie chciał wejść, 3 te wkręty"pyknęły" że tak powiem , a czwarty mocno docisnął i tak jakby pyknął ale chyba nie do końca, no ale jest stabilny. Pasty na pewno jest w sam raz, a co do chłodzenia to zdjąłem jedną stronę obudowy no i jest już mniejsza temperatura w domu więc myśle że z tym jest akurat ok.

Dodane 09.08.2013 (Pt) 21:15

Ale też komputer się nie resetuje ani nic… także jak gram załóżmy ze 3 godzinki w jakąś grę i procesor ma ciągle na czterech rdzeniach po 90+ stopni to może paść?

Hej,

Niestety tak - a na pewno przegrzewanie się procesora skutecznie skraca jego żywotność. Tym bardziej że dla tego procesora - produkowanego w procesie technologicznym 65 nm - Tj max ustalono na poziomie 90 stopni. Coś więc z chłodzeniem musi nie do końca być OK.

Pozdrawiam,

Dimatheus

problem rozwiązany, nie dość, że z radiatorem było coś nie tak to jeszcze za słaby, także poprosiłem fachowca żeby mi zamówił i zamontował. Dzięki za pomoc :slight_smile:

Hej,

To jak teraz wyglądają temperatury procesora w stresie?

Pozdrawiam,

Dimatheus

teraz 30 stopni :stuck_out_tongue:

Hej,

Czyli temperatura w jak najlepszym porządku.

Pozdrawiam,

Dimatheus