MSI P45 Neo2-FR i mysz przez PS2

Witam.

Udało mi sie w koncu dojsc do tego, dlaczego moj nowy PC nie chce sie uruchomic. Mianowicie, okazało sie, że musi by podłączona mysz przez PS2, bo inaczej nie ruszy… jakieś poronione zabezpieczenie… Mam nowa klawiaturę, bezprzewodową i zastanawiam sie, czy da sie jakoś obejśc to zabezpieczenie… nie chce używa Ps2, bo ja mam wszystko pod USB. Wiecie moze co zrobic?

O a taka dobra płytka nie obsługuje myszy USB (ironia, nie do Ciebie CRANK127 )

CRANK127 , może przejściówka?

… Jaka płyta, jaka klawiatura… :?

przestań się ośmieszać :x

CRANK127 ,

skąd wydedukowałeś że to jednak przez mysz podpiętą pod USB jest źle??

przecież kompa można uruchomić nawet bez myszki (bez kalwiatury też), więc nie wiem ocb :o

zobacz czy dodatkowe zasilanie do GPU jest podłączone

zasilacz sprawny?

Kolega ma tą płytę, mysz jak i klawiatura na USB działa mu, więc proszę cię nie ośmieszaj się.

Chodzi o to, że aby uruchomi komputer, muszę mieć podpiętą mysz pod PS2, bo bez tego nawet nie zakręcą się wiatraczki. Nic się nie dzieje.

A klawiaturę i mysz mam taką: http://www.agito.pl/bezprzewodowe/logit … 408.html…. i niby jak mam ją podłączyć przez PS2?? Zresztą nie chcę tego robi. Chcę, aby komputer się włączał bez podłączania myszy przez PS2…

Teraz, aby uruchomi PC, wkładam przejściówkę z USB na PS2 do wejścia na mysz, dociskam mocno (inaczej chyba nie łączy, przejściówka coś jest zwalona), naciskam Power, włącza się komputer, dociskam znowu przejściówkę, w tedy włącza się monitor i jest wszystko OK. Klawiatura i mysz podłączone przez USB.

Muszę jakoś to ominąć, bo to są jakieś żarty.

EDIT.

Zapomniałem jeszcze dodac, ze z wyłaczaniem PC tez jest problem. Biore zamknij, monitor sie wylacza, ale PC nadal pracuje… żeby się wyłączył, muszę znowu docisnąc tą przejsciwoke i w tedy sie wylacza. Niezle co?? :shock:

Specjaliści, nikt nie wie co zrobić??

Ja tu widze tylko rozwiązenie że mozna podłaczyć przejściówkę z ps2 na USb. Są tanie a dobre. Też taką mam no i zawsze dodatkowy USB.

Spróbuj coś innego w to USB włożyć

w jakie USB??

Mysz i klawiaturę, muszę miec podlaczona przez USB, bo to zestaw bezprzewodowy… ale żeby włączc PC, musze miec mytsz podlaczona przez PS2 (debilizm)… i nie wiem jak to obejsc…

To podłącz sobie do PS/2 starą mysz, a nową do USB…

W każdej płycie z jaką się spotkałem obsługę myszy i klawiatury przez usb trzeba było włączyć w biosie… Zapewne jest to od tego zależne…

Ale jeśli nie chce mu sie komp właczyć tro nie ustawi sobie tego w biosie.

Jak mu siękomp nie włączy to ma r*** płytę i szybciutko do serwisu, bo BIOS się włączyć powinien.

komputer włącza sie tylko w tedy, gdy do wejscia PS2 podłącze mysze i mocno docisne… nawet czasami nie uzywam przycisku power… sam sie wlacza… w sklepie komputerowym, gdzie zawoziłem PC, żeby powiedzieli, dlaczego nie chce sie wlaczac komp, widzialem, ze jak przez PS2 była mysz podłączona, to było wszystko OK.

Hm… odpale kompa i sprawdze w biosie… moze cos jednak trzeba tam przestawic… chociaz i tak mi sie to dziwne wydaje.

Sam składałeś kompa ( wymiana płyty ) czy ci to w sklepie robili ?

Chodzi mi o to że mówisz że wtedy gdy mocno dociskasz wejście PS2 to zaskakuje , a może gdzieś ci się płyta styka z obudową ?

Jeśli wszystko oK to oddałbym płytę do serwisu ( sklepu ) :wink: bo IMHO padnięta.

sam składałem kompa. Z tego co widziałem, to w sklepie, do którego zawiozłem na chwilę PC, żeby sprawdzili co jest grane, zarówno klawiatura jak i mysz były [odłączone pod PS2 i komputer wyłączył się normalnie,czyli i uruchomił się tak jak trzeba… Jutro spróbuję kupi nową przejściówkę z USB na PS2 i podłącze tylko ją (bez myszy) do Ps2 i zobaczymy czy będzie już OK.

Podaj jeszcze co masz ustawione w zakładce : Wake up Event Setup > Resume From S3 By PS/2 Keyboard i Resume From S3 By PS/2 Mouse ( o ile możesz wejść do biosu bo sam już nie wiem czy możesz czy nie :smiley: )

Yerushalayim , może wejść do BIOS-u jak podłączy sobie PS/2. Więc niech podłączy PS/2, wejdzie do BIOS-u, zmieni, wyłączy, przełaczy i tyle.

heh… nic nie robiłem, a sie sam problem naprawił… wszystko jest OK. Podejrzewam, że docisnąłem tak dobrze tą przejściówkę z USB, na Ps2, że już łączy cały czas i jest wszystko, tak jak być powinno. Jeśli problem zacznie występować ponownie, to zajrzę do biosu i będę kombinować dalej.

Dzięki wszystkim za pomoc :wink: