MSI P45 Neo2-FR vs Neo3-FR

Tak jak w temacie porównanie 2 płyt głównych oraz 2 zasilaczów

  1. MSI P45 Neo2-Fr vs MSI P45 Neo3-Fr

Która wziąść (Zależy mi na tym żebym mógł sobie za roczek lub dwa dodać 2 karta graficzna (SLI) )

  1. Corsair CMPSU-450VXEU 450W vs OCZ StealthXStream SLI 600W

Chodzi mi aby odpowiednio te 2 części wybrać

Od razu podam parametry komputera jakiego chce złożyć :smiley:

Core 2 Duo E8400 3.0GHz

Radeon HD4850 512 Mb Gigabyte

2x2GB PC6400 800MHz Dual patriot LLK CL4

Samsung SpinPoint F1 HD322HJ (320GB, 7200RPM, 16MB, SATA/300, NCQ)

PIONEER DVD+/-RW DVR-216D czarny OEM

Pentagram Freezone HP-120 AlCu Karakorum

I obudowę Cooler Master Elite 331 czarno-srebrna

Czekam :smiley:

Radeona raczej w SLI nie wsadzisz, co najwyżej CrossFire :slight_smile: Co do płyty głównej to zależy od funduszy, ale bardziej skłaniał bym się ku MSI P45 Neo2-Fr (a najlepiej ASUS P5Q Pro), zasilacz OCZ StealthXStream SLI 600W lepiej sobie poradzi w dwoma Radeonami.

To zależy w jakim sklepie kupujesz i jakie są różnice cenowe i jaki budżet.

Co do zasilacza, to raczej cenowo należy porównać OCZ 600W do Corsair 550W, wtedy wybór przestaje być taki oczywisty, bo w Twoim przypadku wybrałbym OCZ.

A ogólnie komputer spoko, widzę, że składany na podstawie tego co tu na forum mówione. :slight_smile:

@ szczurek21

Jeśli już to właśnie nie SLI (bo to NVidia), tylko CrossFire.

Co do płyty to prosty wybór, bo tylko Neo2-FR ma CF, więc…

Jeśli chodzi o zasilacz, bierz tego OCZ, ale i tak jest głośny :stuck_out_tongue:

Sorki za to sli :smiley:

  1. A dlaczego mówicie że nie polecacie dwóch radeonów ??? (HD4850)

  2. Wszytko kupuje w apollo :slight_smile:

  3. Co lepiej wybrać jak już mówiłem do CF no i oczywiście chciałbym procka podkręcić ![-o<

Komputer do gier :smiley: No i nie wiem czy da sie stłumić jakoś ten głośny zasilacz :smiley: Nie wiem moze cos poradzicie z zasilaczy zeby byl dobry ale nie za glosny :smiley:

PS: Czytałem gdzieś że dobra obudowa stłumi głośny zasilacz to prawda ??

1.Kto ci powiedział, że nie polecamy Radeona HD4850 ? :?

  1. To dobrze xD

  2. Do podkręcania lepszy jest Asus i obsłuży 2 karty (ale w x16/x8), ale jeżeli na 100% chcesz kupić 2 karty to polecałbym Gigabyte GA-X48-DQ6, a jak masz mniej kasy to Gigabyte GA-X48-DS4, ponieważ one obsłużą karty w trybie x16/x16.

:smiley: COś mi się pokićkało :smiley:

A więc muj fundusz na płytę główną to 400zł

Mogłbym najwyżej zrezygnować z chłodzenia procesora :smiley: Bo naprawde nie wiem po co mi jest ale wszyscy doradzają bo na kompie najwyzej 3-4 godzinki dziennie :smiley: (Jak już muwiłem zależy mi na podkręceniu procesora)

Ty weź się za słownik ortograficzny :evil: .

Zrezygnuj, boxowe pociągnie trochę podkręconego procka.

Czyli nie kupować chłodzenia ??

Tak się zastanawiam czy nie zamienic sobie dysk Samsung SpinPoint F1 HD322HJ (320GB, 7200RPM, 16MB, SATA/300, NCQ) Na Samsung Samsung 320GB 7200rpm SATA2 16MB HD322HJ :smiley: Różnica 50 zł tak sobie chyba zamienie bo mam zamiar dużo gierek mieć na kompie :smiley:

Czyli nie kupować chłodzenia ?? #-o

Eeeeee… Nie rozumiem… Chcesz zmieniać Samsunga F1 na… Samsunga F1? :expressionless:

Tak na to wynika :smiley:

A więc tak procesor będziesz musiał podkręcić do min 3.6Ghz płyta obowiązkowo X38 pełne 16x,no i rodzielczość 1920x1200 zapomnij o niższej jak chcesz robić CF

Jak chcesz CF to pamiętaj o dobrym monitorze bo bez niego tego nie wykorzystasz. Musi być duży.

szczurek21 , większej choinki nie mogłeś zrobić? Nie nadużywaj proszę w swoich postach emotek.

Chcę zwiękrzyć pojemność dysku twardego a teraz monitor oraz płyta główna

  • Monitor 420zł max

  • Płyta 400zł

Czekam

Monitor min. 22’ za 420 zł :o Powodzenia

Jak do gier to CRT 19-22 cali samsung/nec/eizo

Co do płyty to bierz asusa p5q bądz msi p45

Raczej bym nie chciał crt :smiley: Moze jakies kontkrety?

Ja też bym chciał dobry monitor LCD za 400zł.

Niestety nawet dobrej 17-19" LCD nie dostaniesz więc nawet nie kupuj “super tanich” monitorów które reklamuje MediaMarkt etc

Nawet z chipsetem P35 i P45 nie są kompatybilne a to dlatego że płyty oparte o ten chipset nie obsługują wolniejszych ramów niż 667MHz więc nie mają prawa chodzić 533MHz, Asus też by nie startował przy nich.