MSI P45 Neo3-FR wadliwa? Dużo reklamacji

Byłem dzisiaj w serwisie w celu zmiany płyty gdyż mam problemy z resetem. Serwisant oglądnął i pokazał nadpalone kondensatory. Więc problem powinien być rozwiązany. Poleciliście mi płytę MSI P45 Neo3-FR. Wyśmiał firmę MSI i pokazał 40 parę zgłoszeń o reklamacji i polecił coś z ASUSA bądź GIGABYTE. Wybrałem Gigabyte GA-EP45-DS3. Dobrze zrobiłem? Powiedział, że jest w miarę dobra i żadnych usterek nie zgłaszano. Teraz się zastanawiam, dlaczego polecacie MSI skoro na własne oczy widziałem zgłoszenia i usterki. U niego teraz płyty MSI są tylko i wyłącznie na indywidualne zamówienie. Więc jak to jest?

Podobna płyta, ale przy MSI masz lepsze zasilanie, i ICH10R.

To samo można powiedzieć o gigabyte, parę razy zachodziłem do jednego sklepu i albo ktoś oddawał na serwis albo odbierał po naprawie, a pokazywał że padły same MSI P45 Neo3-FR, czy jakieś inne? Jakoś nie słyszałem żeby ten model padał masowo, a Asus np miał ostatnio sporo wadliwych partii i to nie jednego modelu, to czemu polecał Asusy, MSI P45 polecałem i jak by to były padaki to sam bym raczej nie kupił.

W moim przypadku próbowałem kilku producentów płyt,pomyłką była dla mnie płyta Abita,też często polecana.Ostatnio zaufałem Gigabyte i jestem zadowolony.Tak naprawdę duża ilość osób naczyta się testów,a te wiarygodne to tak do końca nie są,własnych doświadczeń nie maja tylko “klepią” formułki z testów.Dodatkowo obecna masowa chińska produkcja niestety jest często przyczyną wadliwych partii różnego rodzaju sprzętu.

Najpierw zaproponowałem żeby sprawdził po ile ma płyty MSI, bo taką mi polecano na jednym z vortali. Od razu się roześmiał i kazał przeglądnąć pliki reklamacji właśnie tego modelu. Zobaczyłem i mi się odechciało. Następnie podałem ASUS P5Q Pro. Za droga. Ostatnia, jaką podałem była właśnie Gigabyte. Model podany wyżej. Powiedział, że dużo razy ją montował i do tej pory miał jedną reklamację i to z winy użytkownika. Znamy się trochę, więc pokazał,wszystkie reklamacje, jakie miał. MSI było najwięcej. Po jednej było, ASUSA i Gigabyte. Na podstawie reklamacji kazał sobie wybrać firmę. Więc coś w tym chyba jest skoro jest tyle zgłoszeń na samą MSI.

ja 2 razy oddawałem płytę Asusa z podpisu… raz rozlały się 2 kondensatory a drugi raz wiatraczek na chipsecie się zatarł, wiec zdanie mam negatywne po moim przypadku.

pewnie taka sztuka, bo moja śmiga aż miło :x

Posiadałem tą płytę(MSI P45 Neo3-FR) i wszystko było w niej ok!!

Ja na swoją również nie narzekam, a przy najbliższej zmianie sprzętu, zainwestuje w tą MSI :slight_smile:

Byłem dzisiaj odebrać swoją płytę. Poprosiłem jeszcze raz o te reklamacje.

Nadtopiony wtyk zasilania, spalony kondensatorek koło zasilania, chłodzenie zepsute, płytka nadpęknięta blisko procesora, gniazdo karty graficznej uszkodzone, dwa porty USB nie działają. Najczęściej jest o tym zasilaniu oraz kondensatorach.

Wina zasilacza.

Patrz wyżej, łączą cudowne codegeny 500W z prądożernych sprzętem to musi się palić.

Ta MSI ma pasywne, chyba że młotkiem ktoś chciał je poprawić.

Płyta sama z siebie nie pęka, widać ktoś przy montażu chłodzenia kierował się zasadą nic na siłę weź większy młotek :slight_smile:

Od kiedy ta płyta ma gniazdo karty graficznej, z resztą tu też ktoś się najwyraźniej siłował z portem grafy.

Może tu jest wina płyty, a może kiepskiego zasilacza lub ktoś podpinał huby usb czy wyciągał pendrive itp bez poprzedniego bezpiecznego usunięcia sprzętu i zrobił zwarcie.

Bo wiele osób myśli że jak kupi budę klasy ibox/tracer z zasilaczem za ok 100-150 zł to wszystko jest git w końcu ma ‘‘500W’’ , a kiepski zasilacz jest przyczyną wielu problemów, przynajmniej tak wychodzi z moich obserwacji uszkodzonego sprzętu.

Tak w ogóle to może naściągał płyt Gigabyte i teraz chce je szybko sprzedać, w handu procuje to widzę jak jest.

Wiesz takie tłumaczenia na sucho to każdy może napisać. Tutaj nie ma, co gdybać. Prawda jest taka, że ma 40 ponad reklamacji i tutaj jest coś nie tak. Widziałem na własne oczy. Wszyscy nie montują, Codegenów, Tracerów czy innego badziewia. Nie gniazdo tylko, slot PCI Express. Napisałem gniazdo, bo mi tak było prościej.

Nie naściągał płyt Gigabyte, ponieważ każdą ściąga z magazynu i na drugi dzień jest u klienta. To nie jest gość, który wciska badziew typu Tracer, iBOX., Codegen, Medion, Feel, Colorsit czy inny chiński wynalazek. Do niego idzie laik i wychodzi z porządnym sprzętem. Gdyby sprzedawał /cenzura/ to nie utrzymałby się 10 lat na rynku. Może MSI wypuściła serię która miała defekty? Ja nie wiem.

PCI-E można spalić przez podkręcanie tego slotu, skąd on stwierdził że to wina płyty? Jak by nie patrzeć to i tak większość to wina zasilacza bo nie trzeba być ekspertem żeby stwierdzić że zasilacz musiał przytopić wtyk, czy złamanie płyty, to są uszkodzenia fizyczne nie podlegają gwar, nie chciał sprzedać bo jak wyśle na serwis to musi płacić za kuriera, a serwis i tak gwar nie uwzględni bo stopienie wtyku czy złamanie płyty to nie wina producenta tylko użytkownika, a serwis za kuriera nie zwraca pieniędzy.

A skąd tu Twoja sugestia że to wina wadliwych płyt ? - przecież te usterki mogą zdarzyć się na każdej płycie niezależnie od jej producenta.

40 osób rozwaliło płytę i to akuratnie MSI? Innych nie? No dziwne.

Wiesz może się zdarzyć 6 no 10 ale 40 w ciągu 2-3 miesięcy :? ???

Założyłem takich płyt MSI może ze 4, na P 35 z 5 i nie ma żadnych większych problemów, 95 % z wymienionych uszkodzeń to niestety nie wina płyty i serwisant czy właściciel sklepu mówiąc delikatnie nie wie co mówi i może warto aby zmienił zawód.

No wiesz On raczej wie, co mówi, bo od 10 lat a może i więcej sprzedaje komputery. Ja nie wątpię w Twoją wiedze, ale 5 ogólnie a samych MSI 40 w ciągu 3 miesięcy to jest różnica o innych nie wspomnę. Więc raczej zawodu zmieniać nie musi. Biznes kwitnie a ludzie nie mają do niego żadnych uwag, bo inaczej to już dawno wyleciałby z interesu. To, co mi polecił i poleca zawsze spełniało swoje zadanie i nie mam żadnych zastrzeżeń. Pisałem do Was, ponieważ chciałem abyście coś polecili i żebym miał jakieś pole wyboru pomiędzy podzespołami. Podałem Wasze propozycje i wybrałem to, co uważałem za dobre tym bardziej, że usterki MSI mnie odstraszyły. Ty piszesz o 35 a ja, o 45 więc różnica jest.

Ma ktoś z Was ram Crucial Lanfest. Polecił mi właśnie taki. Miał dwie ostatnie kości po 1 GB. Mówił że jedne z lepszych.

Prawda to czy nie?

Bardzo dobre Błażej ma, wykręcił je do 1140Mhz przy 2.15v

download/file.php?id=246