MSI P67-C43 + i7-3770K nieaktywne rdzenie

Witam,

3 lata temu kupiłem zestaw MSI P67-C43 + i5-2400 wszystko ładnie chodziło, ostatnio zaktualizowałem BIOS i wymieniłem procesor na i7-3770K. Procesor jest widziany jako czterordzeniowy i ośmiowątkowy jednak wg różnych programów nie idzie zmusić wszystkich rdzeni do pracy. W stresie menedzer zadań pokazuje 98% wykorzystania procesora i cztery rdzenie natomiast programy jak Intel Extreme Tunning Utility czy HWInfo 64 pokazują ze aktywne są tylko 2 rdzenie. W co wierzyć? Jak można to ostatecznie sprawidzić? I jeśli aktywne są tylko 2 to czemu tak się dzieje? Dodaje screen z tym co pokazują te programy i info o systemie.

 

pozdrawiam

Bartek

post-273033-0-25097300-1422606899_thumb.

To ile rdzeni i w jakim stopniu w danym momencie jest wykorzystanych zależy od uruchomionego programu.

 

Program OCCT i zakładka CPU i wszystko wiesz.

A odpal sobie jakiś program który faktycznie korzysta np 7zip - test wydajności i wtedy odpal hwinfo itp aby sprawdzić

Coś jest nie tak. Albo procesor jest uszkodzony albo nie taki bios. W Menadżerze zadań (historia użycia procesora) powinno być tych “kratek” osiem (pokazuje wątki) a w tym drugim cztery.

@JNJN Zgadza się…tylko że on powinien pokazać wszystkie 4 rdzenie i w zależności od użycia ich taktowanie.

PS.

s0ya

Poruszaj szybko myszką  i wszystkie rdzenie powinny być widoczne.

Stres wywoływałem adobe premiere i tym narz edziem Intela. Robiłem tak na i5 i 4rdzenie się włączały. Tutaj jeden aktywny zmienia się w dwa.  Sprawdzę tym OCCT po weekendzie, ale wygląda na to, że działają tylko dwa. Po zmianie procesora nie był reinstalowny windows - czy to może być przyczyną? Mam tam 7 home premium. Bo w biosie wygląda jakby było ok (załącznik) Czy możecie polecić mi jakiegoś linuxa z płyty z odpowiednim narzędziem diagnostycznym?

 

 

Jeśli tak pokazuje menadżer, to raczej system OK.

 

Zrób mu jeszcze reset biosu baterią - nieraz robi cuda?

 

 

W/g biosu OK.