MSI P6N SLI PLATINUM brak połączenia LAN

…a alternatywny DNS zostawić pusty?

może być pusty. jak router zdechnie to DNS (zewnętrzny) na pewno nie pomoże.

No widze techniku elektro że nie masz pojęcia czym jest open dns, ping owszem ma pewne znaczenia, ale jaki catche ma mały dns providera a jaki open’dns’a? Już pędzę z odpowiedzią: nieporównywalny! Open dns ma w catche’u tak wielką ilość zapisanych przekierowań że różnica tych kilkunastu milisekund dodatkowego opóźnienia nie ma żadnego znaczenia wobec tak wielkiej bazy danych, poprostu strony otwierają się szybciej. Nie wiem czemu miał ten tekst służyć o zdychaniu routera, każdy dns jest zewnętrzny, dns’ providera też jest zewnętrzny, ale w najlepszym wypadku (czyli wcale nie koniecznie) będzie on z naszym komputerem połączony lanem, wiele dns’ów ustawia sie przecież na wypadek padnięcia jednego z nich, ten tekst z twojej strony był naprawde nie na miejscu i bez sensu jak reklama ing :]

Po wprowadzeniu danych sytuacja się nie poprawiła :cry: :-x

Wszystko wygląda tak:

7c5c3efe1929c715m.jpg

Da się jakoś to naprawić?

// Dziwi mnie to ze na drugim kompie gdy ustawię na auto to się odrazu łączy (takze vista) a tu na nowym potrzeba dodatkowych konfiguracji.

w ustawieniach tcp ustaw jeszcze na Uzyskaj adres IP automatycznie i ponownie uruchom system.

na moim starym kompie mam ustawione wszystko na auto. i odrazu się załącza do internetu a teraz z nowym są same kłopoty :? gdy ustawie na auto to nie wygrywa zadnego polaczenia dobiero przy konfiguracji ręcznej odnajduje ruter (wyświetla się nazwa) ale nie można przejśc do jego konfiguracji na http://192.168.1.1 (domyślnie). Już próbowałem wszystkoch mozliwych konfiguracji ktore mi pokazaliście i nic…

Da się to jakoś naprawić? :-x

jeszcze jest taka możliwość na na routerze masz włączoną filtrację po MAC adresach. i musisz dodać regułę dotycząca nowej karty sieciowej.

nic nie dało… :cry:

moze to wina płyty głównej… gdybym kupił tranią kartę sięciową (są po 12 zł) np. tu http://allegro.pl/item253227157_nowa_karta_sieciowa_10_100mbps_gw_fv_p_n_od_ss.html To by działało? Proszę mi poradzić co jeszcze mam zrobić…