MSI Radeon HD6850 - podłączenie analogowe dwóch monitorów


(Galaxy071) #1

Witam! Posiadam w/w kartę graficzną i próbując podłączyć dwa monitory (obydwa działają na przejściówkach DSub > DVI) działa tylko jeden :< Nie bardzo wiem co powinienem zrobić by zadziałały obydwa D:

Pozdrawiam i czekam na odpowiedź...


(mktos) #2

Przypuszczam, że tylko jedno z gniazd to DVI-I, a drugie DVI-D. Po ludzku - przejściówka DVI->DSub zadziała tylko na jednym gnieździe, drugi monitor musi być podłączony cyfrowo (DVI, HDMI, DP).


(Galaxy071) #3

Czyli rozumiem że coś takiego http://www.morele.net/adapter-av-delock-65327-465687/ załatwiło by sprawę? I nic nie powinno się stać jeżeli pod taką przejśćiówką będzie kolejna? (W sensie podłączenie: D-Sub > DVI + DVI > HDMI)


(Dimatheus) #4

Hej,

Nie, nie załatwi to sprawy. Przejściówka zmienia tylko rodzaj gniazda połączeniowego, nie zmienia natomiast typu sygnału - nadal jest on cyfrowy. Inaczej mówiąc taki zlepek kabelków zmieniający HDMI na D-Sub po prostu nie zadziała.

Pozdrawiam,

Dimatheus


(Galaxy071) #5

To w takim razie co mogęzrobić by zadziałały oba?..


(Dimatheus) #6

Hej,

Potrzebowałbyś konwertera z HDMI do VGA - na przykład coś takiego: Konwerter Conrad, HDMI => VGA + SPDIF, YPbPr + SPDIF, 2 x cinch.

Pozdrawiam,

Dimatheus


(Galaxy071) #7

@Dimatheus

Dzięki za odpowiedź!

Hmm… Takiego “przebajerzonego” to nie potrzebuje, czy ten konwerter by wystarczył? Zależy mi na jak najniższej cenie i by to zadziałało :>

@Edit - zapomniałem o linku ;-; http://www.morele.net/adapter-av-unitek … 01-484484/


(Dimatheus) #8

Hej,

Tak, powinien być ok. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus


(Galaxy071) #9

Rozumiem, bardzo dziękuje za odpowiedzi i pomoc!

Pozdrawiam!

Proszę o zamknięcie :>