MSI U270 - 248XPL Aktualizacja BIOS


(Klima29) #1

Witam. Od prawie miesiąca posiadam tego notebooka i mam do Was prośbę/pytanie. Jak zaktualizować w tym sprzęcie BIOS ?? Czytałem trochę na innych forach, ale nic to co tam było mi nie pomogło. Jestem Laikiem jeżeli chodzi o aktualizacje w takich sprzętach. Chciałbym żeby ktoś mi przedstawił tą procedurę jak krowie na granicy. POzdrawiam.


(klopers33) #2

http://www.msi.com/product/nb/U270.html#/?div=BIOS

Dodane 17.04.2012 (Wt) 16:02

jak krowie na miedzy mówisz… więc pobrałem biosa ze strony producenta do twojego laptopa, i oto wrzuciłem na serwis hostingowy abyś nie miał problemu z szukaniem na stronie producenta tego.

  1. ściągnij : http://www.wrzuc.to/G7I9PsR7.wt

  2. wypakuj na pulpit zawartość

  3. wyłącz wszelkie programy kroju gg itp itd żeby nic nie przerwało aktualizacji bios’u

  4. uruchom flash.bat i NIC NIE dotykaj w trakcie procesu aktualizacji

  5. komputer automatycznie uruchomi sie ponownie, jeśli się wyłączy to go nie włączaj - powininen sam sie włączyć

Dodane 17.04.2012 (Wt) 16:04

jak rozumiem masz windows 7 tak?


(Klima29) #3

Tak, posiadam “Windows 7 Ultimate PL x86”. System jest świeżo postawiony na tym sprzęcie… zaraz spróbuje czy wszystko się uda. Tak wiec, pobrałem plik z serwera co mi podałeś, rozpakowałem wszystko na pulpit. uruchomiłem plik “flash.bat” i… włączyło mi się szybko okienko i znikło… nic dalej się nie dzieje ??


(klopers33) #4

więc musisz utworzyc bootowalny pendrive :

http://pl.msi.com/html/pdf/How_to_make_ … BIOS_f.pdf


(Klima29) #5

OK, zrobiłem bootowalnego pendrive i kurcze dalej problem… wszedłem do BIOS ustawiłem bootowanie z niego i teraz ciągle widzę czarny ekran z migającą kreseczka (lewy górny róg) i migająca diodą na pendrive i tak już z 5min … może teraz problem tkwi w tym ze utworzyłem tego pendrive w WinXP ?? a nie Win7 ??


(klopers33) #6

zrób w windows 7


(Klima29) #7

Zrobiłem to w Win7. Bo jeszcze mnie ciekawi czy w programie “UNetbootin” muszę wybrać dystrybucje ?? czy tez nie ??


(igrek) #8

Żadnej dystrybucji, pytanie numer jeden, czy system plików na penie to fat 32?


(Klima29) #9

Tak, jak najbardziej.


(igrek) #10

Masz tu taką instrukcję powinna się przydać http://www.mobiles.net.pl/?e=12


(Klima29) #11

Witam ponownie. Instrukcja podana przez Kolegę “igrek” nie pomogła niestety, do całej operacji ożyłem pendrive “kingston 1GB” i nic… powoli mnie ten temat denerwuje, bo albo mam dziwne peny ze nie współpracują albo już sam nie wiem. Robię wszystko tak jak było w instrukcji

Dzisiaj (08.05.2012r) notebook poszedł na gwarancie do Serwisu MSI. Pojawiła się żółto-pomaranczowa linia z lewej strony matrycy, ale jak tylko przyjdzie z powrotem zajmę się na nowo tym tematem. Na dzień dzisiejszy dziękuje Wszystkim zaangażowanym w pomoc.

Dodane 23.05.2012 (Śr) 14:51

Witam Ponownie, Notebook wrócił z Serwisu :slight_smile: i teraz tak, wszystkie sposoby aktualizacji BIOS podane przez Kolegów u mnie nie chcą zadziałać ;( nie wiem czemu… ??


(klopers33) #12

witam, sorki ze nie odpisywalem ale uzbieralo mi sie ostrzezen i mialem bana na jakis czas dopiero wczoraj mnie odbanowali , może zacznijmy u źródła, z jakiego powodu bądź w jakim celu chcesz zaktualizować bios’a?


(Klima29) #13

Chciałbym mieć najnowszy ten z 2012.02r . Podobno wprowadza jakieś usprawnienia w Procesorze.