MSI Wind - Brak rozdzielczości panoramicznej

Witam,

Na wstępie zacznę, iż jestem posiadaczem netbooka MSi Wind u100.

Dzisiejszego dnia na pewnym forum zobaczyłem, że wyszedł sterownik pod windows7, który pozwala na zwiększenie rozdzielczości na wiaterku. Tak więc od razu rozpocząłem instalacje systemu (win7), oraz tych sterowników. Wszystko działa pięknie, poza tym, że największa rozdzielczość dostępna (ta która miała być ta fajna) nie jest panoramiczna! Jest to 1152x864, na tej rozdzielczości lepiej czyta się strony internetowe, ale dzięki temu, że wiaterek posiada 10’ monitorek obraz musi być skalowany (jeszcze nie panoramiczny), tak więc czcionka w ogóle nie jest ostra, oraz są nieproporcjonalne rzeczy, które nie bardzo cieszą oko.

Tutaj nasuwa się moje pytanie czy jest możliwość zrobienia 1152x720, żeby była rozdzielczość panoramiczna, skoro pociągnie 4:3 z 1152, to dlaczego nie miałby tego zrobić w formacie 16:9 także z 1152, bez zbędnego skalowania obrazu, który niszczy czcionkę (po prostu krótsza dł. troszkę).

Jeżeli to możliwe to po prostu jak to zrobić, bądz nakierujcie mnie jakoś od czego zacząć.

Proszę o możliwe szybkie odpowiedzi, gdyż główkuje się z tym od godziny 20 i do niczego nie doszedłem…

Pozdrawiam,

Koldy

Hej,

Czcionka jest nie ostra i taką pozostanie. Według specyfikacji producenta netbook MSI Wind u100 posiada matrycę 10,2" o rozdzielczości 1024x600 pikseli. Skoro tak, to maksymalna rozdzielczość pracy matrycy jest równa jego rozdzielczości natywnej, czyli dokładnie 1024x600. Wszystkie wyższe rozdzielczości będą skalowane. Matryce LCD mają to do siebie, że mają z góry ustaloną liczbę pikseli i żadne ze sterowników nie spowodują, że liczba ta się zwiększy. Jeśli więc zwiększysz rozdzielczość ponad natywną, część pikseli zostanie usunięta - na przykład co 4-ty lub co 5-ty piksel - stąd też zniekształcenia obrazu…

Podejrzewam, że sterownik ma jakiś błąd, skoro pozwala na uruchomienie rozdzielczości, której sensu stricto matryca nie potrafi poprawnie wyświetlić.

Pozdrawiam,

Dimatheus

O taką odpowiedź mi chodziło!

Dzięki za wyjaśnienie.

Hej,

Nie ma sprawy… :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus