MSI Z170A M3 - brak dźwięku mimo zainstalowanych sterowników

http://www.wklej.org/id/1915131/

http://www.wklej.org/id/1915132/

http://www.wklej.org/id/1915133/

Jeszcze:

Start --> w Wyszukaj programy i pliki wpisz Services.msc klik na Services

zobacz czy masz w usłudze Windows Audio wybrany Tryb uruchamiania - Automatyczny:

Zobacz również czy masz włączoną usługę Plug and Play:

Obie te funkcje, mam tak jak wskazujesz, żeby było. 

Twój problem polega na tym , że w Menedżerze Urządzeń nie widać REALTEK HIGH DEFINITION AUDIO (na początku będzie to Urządzenie zgodne z High Definition Audio - sterownik Microsoft) .

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet001\Control\Session Manager\Environment]

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet002\Control\Session Manager\Environment]

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Session Manager\Environment]

Zapisz jako plik .txt , zmień rozszerzenie na .reg i dodaj do Rejestru .  

RESTART !

M U - Widok - Pokaż ukryte urządzenia

Jaki masz monitor ?

 

Przyjacielu najdroższy, jak to zrobić? 

Tak .

Error: (01/21/2016 08:59:27 PM) (Source: Microsoft-Windows-Service Pack Installer) (EventID: 8) (User: Mateusz-Mateusz)
Description: Instalacja dodatku Service Pack nie powiodła się, kod błędu 0x800f0a03.

W Dzienniku Zdarzeń jest sygnalizowanych zbyt wiele problemów ! Podczas instalacji poprawek WINDOWS UPDATE nie “śpieszyło” Ci się za bardzo ? Czy system ładowany jest oryginalnym bootloaderem (nie ma “obok” jakiejś instalacji Linuxa) . W jakim trybie BIOSU (Legacy) zainstalowałeś system ?

SP1 W7 x64 :

64-bit :

Przerwałem update windowsa, bo nie chciał się zrobić. Kiedy trzy razy (dzień po dniu) wyłączałem na noc kompa, za każdym razem te same aktualizację się ściągały przy wyłączaniu. W końcu postanowiłem zawiesić update i w windowsie ściągnąć od nowa. Jak mniemam, coś poszło nie tak? Był instalowany z płytki windows 7, z pendriva nie chciało pójść. Ostatniego pytania nie rozumiem. Legacy bodajże, zaraz sprawdzę. 

/edit Najprawdopodobniej windows był stawiany z poziomy Legacy+UEFI. 

Te kodeki które specjalnie podałem naprawiają nieraz dźwięk.

Tak przypuszczałem . Przerwałeś aktualizację WU ? Oj … Ten system jest prawdopodobnie do … skasowania ! 

***

Zainstalowałem kodeki, ale realteka nadal nie widzi. Standard już w tym wykonaniu. 

 

/edit W sumie… 

FORFAN

Wczoraj aktualizowałem komputer przez Windows Update, sprawdzenie trwało prawie godzinę.

Spróbuj ponownie zainstalować SP1 i zaktualizować system przez WU . To ostatnia Twoja nadzieja . Ja jednak tak “zainstalowanemu” systemowi nie zaufał bym nigdy , ponieważ nie ma gwarancji , że nie pojawią się w przyszłości inne problemy ! Słowem : reinstalacja .

Dźwięk jako taki ma być w komputerze bez żadnych dodatkowych dekoderów . A jak jest inaczej to świadczy o złym/braku zainstalowaniu sterowników lub nieprawidłowości w samym systemie .

Reszta to : “Trzy po trzy , a para po piętnaście” i niech będzie milczeniem .

***

Jestem po formacie, na razie zainstalowałem wszystkie możliwe sterowniki. Aktualizuje teraz windowsa. I co ciekawe… 

Proszę trzymać się dyskusji, a nie wojować na słowa. Przestrzegam ostatni raz. Kolejne wycieczki odpowiednio nagrodzę.

  1. Ściągnąłem aktualizację z Windowsa Update, było jedno skończone niepowodzeniem. Nie wiem co było tego powodem. 

Zainstaluj sterowniki takie jakie zaleca Nvidia (audio i video) . Ten z WU dodaj do aktualizacji ukrytych . 

!Kontroler zgodny ze standardem High Definition Audio

Aktualizuj sterownik

Przeglądaj mój komputer w poszukiwaniu oprogramowania sterownika

Pozwól mi wybrać z listy sterowników urządzeń na moim komputerze

Pokaż zgodny sprzęt (Kontroler zgodny ze standardem High Definition Audio)

Spróbuj zainstalować

Sterownik to hdaudbus.sys - 6.1.7600.16385

Jaki jest kod problemu Kontroler zgodny ze standardem High Definition Audio ?

Wyczyść dzienniki Podglądu Zdarzeń , zrestartuj komputer i zobacz jakie aktualnie sygnalizowane są tam problemy .

Nie jest wykluczona awaria kontrolera na płycie głównej .

 

 

I dobrze Ci się sugeruje! Ściśle, to wina uszkodzonej zintegrowanej (z płytą główną) karty dźwiękowej Realtek. Wątpię, że te wszystkie usiłowania “softwarowe” cokolwiek naprawią.

Bardzo chciałbym zrobić tak jak mi radzisz, niestety moja wiedza kończy się na zainstalowaniu sterowników z płyty NVIDII audio, mógłbyś prościej wytłumaczyć, co właściwie mam zrobić? :) 

Zgadza się  :slight_smile:

Pisałem wcześniej jak sprawdzić czy zintegrowana karta dźwiękowa nie jest uszkodzona:

Uszkodzona to można kupić nową nawet za 5-10 zł:

Jest progres! Jeśli tak to można nazwać.