MSI zmiana BIOSu problem z 64bit sys

Cześć.

tutaj obsługiwane procesory mojej płyty głównej i biosy do nich

  1. Jaką masz obecnie wersję biosu?

  2. Skoro program do aktualizacji biosu działa tylko na wersji 32 bit to nie próbuj tego obejść. Sprawdź czy jest możliwość aktualizacji biosu np. z pendriva

Nośnik na którym jest BIOS musi mieć system plików FAT32 !

Właśnie nie wiem za bardzo jak to zrobić bo w gigamyte to tylko się sciągło @BIOS i wersje, i już gotowe.

Wypakuj na pendrive lub kartę SD z  FAT32 i spróbuj zaktualizować z BIOS-u “pokazując” plik : A7388AMS.1B0 . Jeżeli będzie to niemożliwie to nie pozostanie Ci nic innego jak chwilowa instalacja 32-bitowego Windows i prawdopodobnie będzie to musiał być XP .

Ok sprawdzę, ale jak to nie bd działać to na pewno nie zmienie na WinXp bo nie zamierzam drugi raz 8h poświęcać na instalacje aktualizacji :frowning: . OBY ZADZIAŁAŁO

Cały problem . Jeżeli nie ma takiej opcji tj. aktualizacji z poziomu BIOS-u to “nie ma rady” . Live Update 6 ? Można spróbować , ale jest to moim zdaniem obarczone pewnym ryzykiem (nie polecam) . Jakbyś miał drugi dysk (nie mylić z partycją dysku) to na nim można zainstalować chwilowo XP (dysk z W7 powinien być podczas instalacji XP odłączony !) .

Seria K9A2 używa tego samego BIOSu.

I wgraj wersję 1D programem LiveUpdate. Wyłącz tylko na czas aktualizacji wszelkie zbędne oprogramowanie (nawet te w tle), szczególnie antywirusa.

A pobranym EXEkiem tego nie zrobisz, bo to flasher dla DOSa. Instrukcja flashowania również znajduje się w paczce, ale po co czytać?

@up czytałem, ale nie do końca rozumiem jak to zrobić.

Zawsze wgrywasz najnowszy dostępny, który zawiera zmiany wprowadzone we wcześniejszych. Nie jest zalecane przez niedoświadczonych użytkownikó wgrywanie biosu w wersji “beta” (czasami tez takie są dostępne jako najnowsze)

PS. Stosujesz czasami znaki zapytania?

Czasami…Nie no sam się jakoś nauczyłem teraz przecinki, zdania itp. no ale

To temat na inny watek -  są płyty AM2, które są  zgodne z AM3 (sam używam taką) i ta Twoja też na taką wygląda ale chyba w mniejszym zakresie. Szczegóły co do obsługi danego procesora AM3 znajdziesz tu: http://pl.msi.com/product/motherboard/support/K9A2_NeoF.html#support-cpu

@Pyrol, twoja płyta jest na tyle stara, że nie wspiera aktualizacji z poziomu samego BIOSu.

I z tego co teraz widzę to LiveUpdate jednak nie posłuży ci do zaktualizowania BIOSu z poziomu WIndowsa. Musisz to zrobić z poziomu DOS.

Potrzebne będą:

  1. program Rufus

  2. FreeDOS LiveCD: http://ftp.gwdg.de/pub/misc/freedos/files/distributions/1.0/fdfullcd.iso

  3. pendrive

Uruchamisz Rufusa, system plików ustawisz na FAT32, wybierasz FreeDOS, wskazujesz obraz z pkt. 2), dodatkowo skopiuj na pendrive’a zawartość archiwum (BIOS+flasher).

Bootuejsz kompa z pendraka, aktualizację uruchamiasz poleceniem: AFUD4310.EXE A7388AMS.1D0

Dla niektórych “z poziomu biosu” to to samo co z dyskietki startowej i jestem przekonany, że mamy tu taki sam przypadek :wink:

…Ok sprawdze. Tylko narazie nie mam dostępu do tego kompa. Zamówie procek. I za 2-3 dni zobaczymy bo będę wtedy przy tym komputerze

z poziomu biosu czyli w biosie powinna być opcja do wyboru (tak to zrozumiałem z któregoś z poprzednich komentarzy, ale myślę, że jest to nie możliwe bo przecież stary trzeba nowym zastąpić)

Ta w mniejszym :slight_smile: nawet 6 rdzenióf obsłuży