Msk_vir 9.0 vs. avast vs. kasperski internet security

Kochani pomóżcie w wyborze:

-MKS_VIR 9.0,

-Avast 4.8,

-Kaspersky Internet Security,

-Avira Antivir,

-G DATA.

Szczególnie chodzi mi o skuteczność programu w zwalczaniu wirusów, szpiegów,robaków i wszelkiego malware’u

Jeśli darmowe to Avira, płatny Kaspersky lub G DATA

1. Avira Antivir - skuteczność i lekość dla systemu, bardzo szybka i prosta instalacja, nie pozostawia śladów po deinstalacji, tania w wersji Premium i darmowa do użytku niekomercyjnego w wersji Personal Free. Jedyną wadą jest (dla nielicznych) brak polskiej wersji.

2. (Nie wymienione przez Ciebie) Norton Antivirus 2009 , lub Norton Internet Securitu 2009 - w tych wersjach znów są lekkie i skuteczne oraz dość tanie - obecna promocja to 69,- zł z NAV 2009, występuje w polskiej wersji językowej. Wada, to straszny śmietnik w rejestrze i na dysku po deinstalacji, ale można się go pozbyć odpowiednim narzędziem ze strony producenta.

3. G-Data i Kaspersky - dość skuteczne ,ale ociężałe programy, szczególnie G-Data, drogie, jak na obecnie oferowane warunki przez firmy Avira i Symantec.

MKS i Avast , to porażka.


Ranking jest oparty na moim ponad 20. letnim doświadczeniu i jest do cna subiektywny, gdyż prezentuje wyłącznie moją opinię.


"Niektórzy wolą kiszone ogórki, inni sołtysa córki" :wink:

Ja mam mks_vir 2k7 i był świetny na xp, ale na viście nie chodzi dobrze.Stary kod z 2k7 można zamienić na nowy do 9.0 więc się jeszcze zastanowię.W vobis.pl jest kaspersky z pendrive’m też fajna oferta

A co powiecie na ten antywirus PC Tools Antivirus 2009 6.0.0.19 ?Jest darmowy i po PL.

@massaro76 [-X

Skuteczność słaba.

Za to jako uzupełnienie innego antywirusa z czystym sumieniem mogę polecić PC Tool Spyware Doctor Edycja Początkowa.

Jako antyszpieg spisuje się bardzo dobrze.

strasznie zamula komputer, przynajmniej u mnie tak było.

Z tych co wymieniłeś oczywiście wybrałbym Kaspersky Internet Security.

Osobiście używam Rising Internet Security.

Darmowy - Avira, Płatny oczywiście Kaspersky

Ja z wymienionych wybrałbym Kasperskiego, a spośród bezpłatnych avasta + zdrowy rozsądek. Mam avasta, skanuję też od czasu do czasu Kasperskim on-line. I syfu żadnego nie wykrywa.