MSN Messenger!

Kto zna się dobrze na MSN Messeger i może mi wytłumaczyć jak w tym programie zrobić tak żeby omijał on czy coś takeigo robił z firewallem żebym jak mógł gadać przez mikrofon.Bo jak byłem w sklepie komputerowym to mi powiedzieli żebym tak coś próbował coś z tym firewallem w tym programie i nie wiem jak.Pomóżcie!!

chyba firewall ma dopuścić MSN do połączenia… albo chodzi ci o porty Messengera :-s

To znaczy wiesz ten facet mi dokładnie nie powiedział co z tym firrewallem ale chyba o to chodzi żeby firrewall przepuścił mój programik.

Nie w tym programie. Firewall to osobny program. Napisz jaki masz to powiemy ci jak odblokować.

No to co gość mi kit wściskał że to trzeba coś w tym MSN pozmieniać w opcjach??

jejku napisz jakiego masz firewalla, oki :slight_smile:

o jejku ale mnie teraz xxxxxxxxxx ale jak się sprawdza jakiego mam firewalla?A po za tym nie wiem czy to wina firrewalla już!

primo: nie przeklinaj

secundo: jaki system operacyjny

tres: się okaże czyja to wina

primo:sorry za przeklinanie

secundo:Windows XP

tres:oby się okazało

masz tego XP z Service Pack 2 czy bez :?:

jakie masz zabezpieczenia - antywirus etc.

Mam XP chyba z Service Pack 2 Mam Pande Antywirus

Jaką wersję Pandy, bo jedna ma a druga nie ma firewalla.

Panda Antywirus Platinum 7.0

W trayu (obok zegara) powinieneś mieć ikonkę Pandy.

Kliknij prawym, dalej bierzesz Konfiguruj stałą ochronę

Na dole masz takie coś jak Ochrona z pomocą firewalla i obok jest Konfiguracja to klikasz w to konfiguruj obok Programy z dostępem do sieci. Następnie na dole klikasz w Dodaj program.

Obok Ścieżka klikasz w lokalizujesz program MSN Messenger (domyślnie jest on w C:/Program files/MSN Messenger/ msnmsgr.exe ). W Działanie wybierasz Zezwalaj na połączenie. Bierzesz OK potem Zamknij i OK.

:slight_smile:

hmmmm już wszystko to zrobiłem teraz tylko musze znaleźć kogoś do przetestowania.Dzięki Kojot

Spoko :slight_smile:

Jeśli masz włączonego firewalla Pandy warto by było wyłączyć tego z SP2.

Ale osobiście nie pamiętam jak to zrobić, nie chce Ci namieszać.

Może któryś z forumowiczów wie ??

Jeśli chodzi o systemowy firewall to wiem 8)

start–>panel sterowania–>połączenia sieciowe 2 razy klik lewym przyciskiem myszki–>prawy p. myszy na połączenie lokalne i wybieramy właściwości–>zakładka zaawansowane–>chroń mój komputer…ustawienia–>wyłącz