MSSQL na Windows Vista

Witam, jak chce zainstalować MSSQL 2000 , to wyskakuje mi błąd “Ta wersja jest niezgodna z wersją systemu” . A próbowałem juz wszystkie .

Mam windows Vista Home Basic SP1 . :slight_smile:

Zainstaluj nowszy SP.

Nadal ten sam błąd . . .

Bo Vista chyba nie obsługuje takiego starożytnego oprogramowania. Nie możesz użyć nowszej wersji? Próbowałeś instalować w trybie kompatybilności z XP?

To tak, jestem zielony w MSSQL. Jak byscie byli uprzejmi to podajcie mi strone gdzie sciagnac tego nowszego MSSQL , Zeby bylo w nim Enterprise Manager. Bo jak chcialem zainstalowac lepsza wersje, to tylko EXPRESS mi sie udawało znaleźć . :slight_smile:

Pozdrawiam .

To jest niemożliwe, bo Enterprise Manager nie występuje w wersjach nowszych niż 2000. W nowszych jego odpowiednikiem jest SQL Server Management Studio.

Jedynie wersja Express jest darmowa. Jeśli Ci nie odpowiada, to podejrzewam, że będziesz musiał wyłożyć raczej większą kasę.

Jak duże są Twoje bazy, że wersja Express nie wystarcza? Czego dokładnie potrzebujesz?

Jakby co, to tutaj możesz pobrać wersję Express w określonej konfiguracji (sam silnik, silnik + Management Studio, wszystko wraz z wyszukiwaniem pełnotekstowym i dodatkowymi usługami), do tego na określoną platformę (32 bądź 64 bity).

To tak, chcialbym stworzyc server, do gry. I czy przez Managemet Studio , zrobie to ??

Chyba Cię nie rozumiem. :slight_smile:

SQL Server to program, który pozwala na obsługę baz danych przy użyciu języka SQL. Z grubsza rzecz biorąc, odpowiada za zarządzanie plikami baz danych na dysku i udostępnianie ich zawartości poprzez odpowiednie mechanizmy innym aplikacjom. Sam z siebie nie posiada interfejsu użytkownika, pracuje w tle.

SQL Server Management Studio to program, który umożliwia zarządzanie bazami danych, ich strukturą, uprawnieniami dostępu, itp., które pracują pod kontrolą SQL Server, w łatwy sposób poprzez graficzny interfejs użytkownika.

A co Ty chcesz zrobić? Jaki server, jakiej gry?

do Gry KalOnline :wink:

Na początek powiem, że wybrałeś zły dział. Twoje pytanie powinno trafić do działu Problemy z oprogramowaniem lub Windows Vista.


Nie, w programie SQL Server Management Studio nie stworzysz serwera do gry. Zresztą w programie SQL Server Enterprise Manager też tego nie zrobisz. ^.^


Co do problemów z instalacją MS SQL Server 2000 na Vista … zerknij na ten link: http://blogs.msdn.com/b/sqlexpress/archive/2006/08/09/693650.aspx w sekcji What does not supported mean? Wynika z tego, że powinieneś (przynajmniej teoretycznie) móc zainstalować ten serwer bazy danych na Vista (napisz jeszcze jaką masz wersję Visty, czy 32 czy 64 bity). Ja nigdy tego nie robiłem, więc nie mogę pomóc. Ale z tego linka wynika, że to ostrzeżenie (not supported) powinieneś zignorować i kontynuować instalację. Po prostu nie będziesz miał dostępu do automatycznych aktualizacji tego serwera bazy danych.

Co do tego, czy możesz skorzystać z serwera w wersji 2005 lub 2008. To najprawdopodobniej tak. Choć nie mam 100% pewności, czy wersje 2005 i 2008 są w pełni kompatybilne z bazami danych stworzonymi w starszych wersjach serwera. Po prostu musisz spróbować jeśli wszystkie sposoby instalacji wersji 2000 zawiodą.


I na koniec … Serwer tej gry to Ty już masz gotowy (z tego, co widziałem na necie są gotowe archiwa do pobrania z wszystkimi wymaganymi plikami). Jedyne, co teraz masz zrobić to go “postawić” u siebie na komputerze. Jednym z elementów stawiania swojego serwera gry jest skonfigurowanie bazy danych.Baza danych to miejsce, gdzie przechowywane będą informacje o np. poszczególnych graczach (ich lvle, informacje o statystykach postaci itp). Programy SQL Server Management Studio oraz SQL Server Enterprise Manager udostępniają graficzny interfejs do zarządzania tą bazą danych.

To tak, jezeli chodzi o ten błąd, to jak np biore Anuluj to zawiesza mi sie, wiec nic nie zrobie. :slight_smile: Mam Vista Home Basic 32-bity.

Tak, sa gotowe, jedyne co musze zrobić to stworzyc 2 pliki , icos tam jeszcze , i to koniec ; ) . Oraz będę ten serwer zarządzał .

Sory ze tak amatorsko pisze, ale jestem w tym zielony .

No ale nie masz klikać Anuluj :stuck_out_tongue: Właśnie o to chodzi, żeby zainstalować ten serwer ignorując to ostrzeżenie. Nie ma tam jakiejś opcji w stylu “Instaluj mimo to” lub coś takiego. Możesz nawet wrzucić jakiś screenshot z tym co Ci się tam pokazuje. Może, dzięki temu ktoś będzie mógł coś więcej powiedzieć.

A i jeszcze jedno … Nie masz już przypadkiem zainstalowanej na Vista jakiejś nowszej wersji SQL Server-a? Bo jeśli tak to z tego, co czytałem będziesz musiał ją całkowicie odinstalować przed próbą instalacji tej wersji 2000.

PS domyśliłem się, że jesteś w tym zielony. Dlatego pewne rzeczy chciałem wyjaśnić w poprzednim poście.

To tak, nie ma tam wogole Ignoruj http://img191.imageshack.us/img191/3812/beztytuuwia.jpg , Jest tam pokazany ten błąd . Mam wszystkie wersje MSSQL odinstalowane.

Co się dzieje po naciśnięciu Uruchom program? Jeśli instalator się wywala, to spróbuj uruchomić instalację w trybie zgodności z XP.

Klikasz na .exe instalatora prawym myszy, a potem Właściwości -> karta Zgodność -> Zaznasz Uruchom ten program w trybie zgodności z i z listy wybierz Windows XP. Na tej karcie Zgodność możesz też zaznaczyć opcję Uruchom jako administrator.

Tak , instalator mnie wywala,jak nacisne Uruchom Program, a tryb zgodnosci mam na XP, wiec o co chodzi ?

No jakbym wiedział o co chodzi to już bym Ci dawno powiedział :). Ja nigdy nie instalowałem SQL Serwera 2000 na Vista/7 (pisałem to zresztą wcześniej).

Natrafiłem na tutorial krok po kroku jak to zrobić: http://www.sudarpo.net/2009/09/installing-sql-server-2000-in-windows-7-guide/

To jest wprawdzie tutorial dla siódemki, ale że siódemka i vista są praktycznie identyczne, więc możesz śmiało z niego korzystać.

Ze screenshotów, które są w tym tutorialu i z tego screenshota, który mi podałeś wynika, że Ty próbujesz odpalić instalację service pack-a do sql server 2000, a nie samego sql servera (choć być może się mylę). Skąd masz tą swoją wersję Sql Server?

I jeszcze jedno … Napisz, co dokładnie musisz zrobić w tym sql serwerze już po jego zainstalowaniu. Może się okazać, że będzie to można wykonać równie prosto w nowszych wersjach tego serwera (2005 lub 2008). Wówczas nie ma sensu walczyć z instalacją tego 2000 i lepiej zainstalować ten najnowszy.

To tak SQL sciagalem z: http://www.microsoft.com/downloads/deta … laylang=en Nie wiem czy to dobra wersja ale sami zobaczcie.

Musze Stworzyc 2 new Databases i potem ODBC tych 2 kal_auth i kal_db, i potem stworzyc 1 konto itp . Tutaj macie dokladnie opisane: http://www.kalmania.fora.pl/instalacja- … ny,65.html

Pozdrawiam .

Link jak najbardziej dobry. Ściągnij stamtąd ten plik SQL2000.MSDE-KB884525-SP4-x86-ENU.EXE (78.5 MB) i spróbuj zainstalować. Jeśli właśnie ten ściągnąłeś, no to już gorzej :D.

W takiej sytuacji ściągnij ten plik http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?familyid=413744d1-a0bc-479f-bafa-e4b278eb9147&displaylang=en#multiFileList i spróbuj zainstalować. Ten link zawiera tylko instalator samego serwera. Najwyżej później, gdy już uda się zainstalować serwer spróbujesz zainstalować Service Pack. Jeśli żadne z tych nie zadziała (choć nie powinno tak się stać), to będzie się myśleć dalej.

Niestety, zadna z tych opcji nie pomogla.

Jak próbuje zainstalowa ten link co mi podalem to wyskakuje mi taki blad : A strong SA password is required for security reasons. Please use SAPWD switch to supply the same…

I co dalej ?

Zastosuj się do wskazówek w tym linku:

http://social.msdn.microsoft.com/Forums/en-US/sqldatabaseengine/thread/366c9234-565d-4e71-9bdb-16e749ca81fb

Przejrzyj sobie cały link, ale generalnie chodzi o to, żeby odpalić instalator (setup.exe) z wiersza poleceń i przekazać dodatkowy parametr, którym będzie to hasło. Użytkownik gloranger w swoim poście pokazuje jak może wyglądać przykładowe wywołanie.