MSVCP80.DLL i błędy aplikacji

Witam mam windows 98 wydanie drugie (dopiero co zainstalowany) i w wiekszosci aplikacji wystaepuja jakies problemy przez brak biblioteki (w innych programach niepisze o jaka biblioteke chodzi ale domyslam sie ze o tą). Np przy próbie uruchomienia komunikatora Spik ukazuje mi sie taki błąd:

Odnalezienie wymaganego pliku .DLL MSVCP80.DLL było niemożliwe

wczesniej podczas instalacji spika pojawił sie błąd

Error creating process . Reason: System nie odnalazł określonego pliku.

To nie tylko tak przy spku bo wszedzie wystepuja problemy przez brak jakis bibliotek mam nadzieje ze tylko o tą chodzi, wczesniej przy uruchomieniu hjackthis też brakowało tamtej biblioteki ale pózniej pobralem visual basic 2005 i uruchomil sie hjackthis teraz znów to samo tyle ze w spiku pomimo ze ten path jest, ponownie gdy ten visual 2005 chcialem zainstalowac nie dalo sie bo:

Error creating process . Reason: System nie odnalazł określonego pliku.

W innych programach tez ciagle jakies bledy są bo brakuje im jakies biblioteki prosze o pomoc co mam robic, juz pól dnia szukam i nic znalesc nie umiem

koszalek , spróbuj zainstalować Windows 98 SE PL Service Pack 2b.

prawde mówiac troszke sie boje bo kiedys go zainstalowalem i system zaczal sie sypac… jakies bledy i ogólnie graficznie tez sie sypał

Zalecane jest, aby instalować ten dodatek na “czystego” Windowsa.

Zawiera sporo poprawek i aktualizacji (zresztą widać to w jego opisie). Ja instalowałbym :slight_smile:

witam mam duzy problem… polega on na tym ze przy wlaczeniu kompa wyskakuje mi komunikat o brakujacej bibliotece msvcp80, wogole niemoge odtworzyz muzyki i filmow rowniez w internecie. wogole ciagle wyskakuja mi jakies bledy problem w tym ze mam widowsa 2000 profesional angielskiego i niemam do niego zadnych sterownikow … jest jakis sposob aby to zadzialalo? acha i powem jeszce ze mam sciagniety plik tej biblioteki ale niemoge go zainstalowac …pomocy