MSYS, brak biblioteki libmingwex-0.dll

nie wiedziałem właściwie, czy umieścić wątek w dziale Windows, Linux czy Programowanie - więc jeśli jednak wybrałem źle, to proszę o przeniesienie :stuck_out_tongue:
Usiłuję skompilować program w środowisku MSYS pod Windows 7. Kiedy wydaję polecenie ./configure, po pewnym czasie, podczas sprawdzania zainstalowanej wersji SDL, w Windows ukazuje się okienko “Nie można uruchomić programu, ponieważ na komputerze nie znaleziono libmingwex-0.dll”. Sprawdziłem i biblioteka ta znajduje się w folderze c:\MinGW\bin, a ścieżka do tego folderu podana jest w zmiennej systemowej Path.
Szukałem rozwiązania w googlach i trafiłem jedynie na ten wątek, ale w niczym konkretnym to nie pomogło. Więc… ktoś coś?

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, kompilacja dobiega końca pomyślnie, ale nie da się uruchomić skompilowanego programu bo wywala podany błąd?
Jeśli tak to skopiuj dll’kę do katalogu z plikiem wykonywalnym programu bo ładuje on bibliotekę dynamicznie i w momencie uruchomienia nie może jej odnaleźć.

nie - błąd pojawia się podczas konfiguracji, przy ./configure
Konkretnie:
checking for SDL - version >= 1.2.4… no
*** Could not run SDL test program, checking why…
*** The test program failed to compile or link. See the file config.log for the
*** exact error that occured. This usually means SDL was incorrectly installed
*** or that you have moved SDL since it was installed. In the latter case, you
*** may want to edit the sdl-config script: /mingw/bin/sdl-config
configure error: *** SDL version 1.2.4 not found!

:point_right: https://www.libsdl.org

To co wyżej nie masz odpowiedniej wersji sdl, druga sprawa pokaż plik configure i config.log

config.log (19,2 KB)
configure.log (201,3 KB)

zmieniłem nazwę configure na configure.log, żeby dało się załączyć.
Co do www.libsdl.org, to stamtąd już pobrałem co trzeba i zainstalowałem - możliwe tylko, że coś spieprzyłem przy tej operacji, nie wiem…

—edit. Udało mi się coś pchnąć do przodu, skopiowałem potrzebne dll-e do katalogu C:\MinGW\libexec\gcc\mingw32\6.3.0 i to pomogło o tyle, że komunikat mówi teraz o tym, że linker nie znajduje SDL lub znajduje nieprawidłową wersję SDL, i żeby w tym pierwszym przypadku ustawić zmienną środowiskową LD_LIBRARY_PATH lub wyedytować /etc/ld.so.conf by wskazywał na lokalizację, w której zainstalowano SDL - co też zrobiłem, ale to nic nie dało. I Windows nadal pokazuje okienko o brakującym libmingwex-0.dll, tyle że teraz okienko pojawia się tylko raz (wcześniej było 2 razy pod rząd).
BTW program “test” z paczki SDL kompiluje się już bez problemów i nie ma problemów ze znalezieniem biblioteki. Tylko ten, z którym się męczę, ma.