Mulący komp Windows 7

Jak masz pieniądze na Kasperskiego to czemu nie :slight_smile:

Zostaw oba ale jak będziesz miał Kasperskiego to odinstaluj Comodo, ponieważ Kaspersky ma wbudowanego firewalla (jak nie to poprawcie mnie).

Ja powiem tak. Jak zainstalujesz Kaspersky’ego to będziesz wiedział przez co Ci się muli komp - przez Kaspersky;ego :wink: Nie wydawaj pieniędzy na żadnego AV bez sprawdzenia triala, a jeśli się boisz o “mulenie” to weź sobie nową Pandę z KI, w ostatniej wersji jest to jeden z mniej “zamulających” produktów.

Dzięki za pomoc wszystkim którzy, zapisali tu swoją myśl jak można mi pomóc =D> . Zostaje mi jeszcze kwestia tego czemu jak gram w jakąś grę to z biegiem czasu coraz bardziej przypomina to pokaz slajdów, a jak zrestartuje kompa to jest tak jak na początku, ale to być może wina słabego procesora. :frowning:

Problemem może być słabiutka karta graficzna. Sam mam taką na swoim laptopie. W 3DMark03 miałem 5000 punktów… Ale zapewne nie znasz się na tym więc powiem że Trackmania Nations Forever “ledwo” dało się grać na granicy grywalności przy najniższych detalach. Problem może także tkwić w RAMie. I jak możesz to podaj w jakie gry grasz.

Ja gram tylko w Metin2 i Counter Strike, ponieważ w nic innego nie mam możliwości grać bo to nie granie tylko pokaz slajdów :frowning: .

Może to spowodowane poniższymi problemami:

  1. Wysoka temperatura procesora/karty graficznej. Można samemu dowiedzieć się czy coś się przegrzewa (tym łatwiej w laptopie) Wystarczy że przyłożysz rękę blisko procesora/karty graficznej. Dla pewności sciągnij Core Temp (http://www.dobreprogramy.pl/Core-Temp,P … 20716.html) A co do karty graficznej nie wiem czy jakikolwiek program sprawdzi temperaturę Twojej karty graficznej.

  2. Twój główny problem: “mulenie” komputera przez proces “svchost.exe” może powodować spadek wydajności w grach.

Jeśli możesz to odłącz komputer na kilka godzin od internetu i sprawdź czy będzie nadal “muliło” (chyba że problem już rozwiązany)

ja mam ten sam problem. Wszystko jest ok ale gdy włączam jakiś filmik na na youtube lub jakąkolwiek grę, nawet z tych starszych komputer zaczyna mulić. Win7 został niedawno wgrany, wcześniej miałam xp i nie było problemu (jedyny to przy dłuższym graniu w bardziej wymagające gry się wyłączał, albo przy oglądaniu dłużysz filmików przez neta). Gdy wyłączę grę bądź filmik po kilku minutach komputer wraca do stanu “używalności”. Oczywiście zużycie procesora 100%. W menadżerze zadań mam wszystko zbędne powyłączane, nie mam żadnego antywirusa a jak miałam było to samo. Tylko ccleaner wykrywa co jakiś czas jakieś błędy ale je naprawiam, chyba “nieprawidłowe klucze rejestru”.

pozdrawiam

Temperatura procka nawet po długim użyciu nie przekraczała mi 50*C więc to nie to. Zastanawiam się nad tą 2 podaną przez ciebie opcją. Przed chwilą spojrzałem do menadżera zadań a tu komp na 100% procesora. Najwięcej procesora CPU zabierał plik services.exe czy to on mi może tak mulić kompa?

Tego avasta to na twoim miejscu bym wywalił. Ja u siebie nie mam żadnego antywirusa. Tylko raz na jakiś czas czyszcze ccleanerem, defragmentuje dysk itp. Jak już koniecznie chcesz jakiegoś antywira mieć to kup sobie jakiegoś lepszego, bo avast jest na prawde do niczego.

jeśli mogę wtrącić w moim przypadku wyrzucenie avasta nic nie dało. Tak jak osoba wyżej nie mam żadnego antywirusa więc teoretycznie nie ma go co mulić. A problem jest.

Za co jest odpowiedzialny ten proces “svchost.exe”?? Jak można go wyłączyć :?:

Nie wyłączaj go!

To ze strony Microsoftu.

Czy aktualizujesz system systematycznie? Jak nie to aktualizuj go zawsze jak masz czas.

Wszystko sterowniki pobieram jakie komputer znajduje do aktualizacji. Ale tak jak wcześniej wspomniałem gdy spojrzałem do menadżera zadań a tu komp na 100% procesora. Najwięcej procesora CPU zabierał plik services.exe czy to on mi może tak mulić kompa?

Co do services.exe sprawdź czy znajduje się ten plik/proces w C:\Windows\system32. Jeśli go tam nie ma to możliwe że to jest wirus.

Ten proces jest w C:\Windows\system32. Myślę że to wina mojego ramu że nie mogę w nic grać ponieważ gdy zastosuje ten poradnik

to odrazu widać różnice. Ale nie wiem czemu tak siada skoro jest 2GB Ramu.

2 GB RAM’u w Windows 7 to nadaje się jedynie do pracy biurowej. Jednak 3 GB starcza do gier. A 4 GB jak ma się pełny komputer informacji :slight_smile:

Jeśli nadal chcesz grać w gry, kup nową kość RAM z przynajmniej 3 GB. A co do montowania samemu pewnie nie dasz rady. Poproś aby w serwisie zaproponowali ci nową kość RAM oraz montowanie tej nowej kości RAM.

To dokupię tego ramu. Ale jak wcześniej miałem xp Profesional to gorzej mi komputer chodził. Dzięki za rade teraz tylko trzymać kciuki żeby ten sposób wypalił :smiley:

Dodane 19.06.2011 (N) 12:14

Mam jeszcze pytanie. Co pokazuje to okienko które zaznaczyłem???

Dodane 19.06.2011 (N) 12:16

Wie ktoś co to jest?