Mulący komp Windows 7

Strasznie mi komp się zamula. Nagle bez żadnego powodu normalnie np. w coś gram to w 1 chwili zacznie się zacinać. Czasem jak coś robię w internecie i mam otwarty Menedżer zadań i otwieram jakieś strony to mi skacze użycie CPU do około 80%. Nawet jak oglądam jakieś filmiki na yt to może się zamulić. Prawie zawsze chodzi na 80-90% użycie procesora :o . Mój komp to Windows 7 Ultimate 32 bit Intel Pentium Dual CPU T3200 2,00 GHz 2,0 GB Ram Mobile Intel 4 Series Express Chipset Family. Nie znam się za bardzo ale proszę o pomoc bo moje nerwy są w strzępkach :frowning: .

Na początek należy sprawdzić jaki proces tak “muli” kompa. Wejdź w menedżer zadań i sprawdź jaki proces(y) zużywają najwięcej procesora. Prosiłbym o dokładne nazwy procesów.

Pozdrawiam.

Nie ma żadnych procesów które by zżerały dużo ale dam ci nazwy tych największych : chrome.exe 30,800k explorer.exe 24,900k dwm.exe 13,800k audiodg.exe 11,600k svchost.exe 10,100k inne biorą mniej niż 10k więc nie wiem , dlaczego tak mi komp się zamula. Właśnie przed chwilą jak grałem w cs’a to gra zaczeła przypominać pokaz slajdów. To od razu zaczyna mi mulić kompa tak jak bym włączył nie wiem jaką grę. Po pewnym czasie komputer wraca do normy ale, gdy znów włączam grę zaczyna się to samo. To jest we wszystkich grach tak samo nie wiem co jest grane proszę o pomoc :frowning: .

Nie chodzi mi o Pamieć, ja chcę “Procesor CPU”. Jak niczego nie będzie to w menedżerze zadań -> Pokaż procesy wszystkich użytkowników.

cinos9090 , proszę poprawić temat na bardziej konkretny, obrazujący problem, używając opcji EDYTUJ.

Procesor CPU jak nic nie robię na komputerze działa na około 1%-5% a jak się zacznie zacinać to do 100% spokojnie wzrasta. Jeżeli nie podałem ci tego co chciałeś to wytłumacz dokładniej o co ci chodzi :slight_smile: z góry dzięki. Proszę o wyrozumiałość bo w tych sprawach jestem ,zielony’’ :expressionless:

Prawy Przycisk Myszy na pasek zadań -> Uruchom Menedżera Zadań -> Zakładka “Procesy” -> Pokaż Procesy Wszystkich Użytkowników -> Segregujesz Procesy Według “Od największego do najmniejszego” Naciskając Na “Procesor CPU”. Dalej to podajesz jakie procesy tak obciążają procesor CPU. Ciężko jest wytłumaczyć tak proste zadanie :stuck_out_tongue:

Chodzi o takie okienko i procesy.

procesy.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Mam takie zużycie

Jak możesz to pokaż zużycie jak masz “zamulony” komputer.

Z tego co pokazałeś wynika że Twój komputer prawie nic nie robi :wink:

Mam tu zrobione zdjęcie jak jest ta muła i komp chodził na 100% procesora 23sc3er.png

cinos9090 , rzuć screen całego Menadżer zadań a nie tylko kawałek

jakiego antywirusa używasz ?

Ja używam avasta i nie dawno skanowałem cały komputer i nic nie wykryło.

zainstaluj Malwarebytes Anti-Malware ściągnij najnowsze definicje i przeskanuj kompa.

napisz czy coś wykryło ?

Ok już się za to zabieram.

Jednego co brakuje w tych screenach to proces jaki muli kompa :stuck_out_tongue:

A avasta możesz używać jeśli nie ściągasz niewiadomo czego z niewiadomo skąd tzn. ściągaj z zaufanych źródeł i nie ściągaj niczego z np: rapidshare czy podejrzanych stron.

2qiwmmp.png

Wydaje mi się że coś ci obciąża internet.

Mając tylko Avasta komputer podatny jest na wirusy. Zainstaluj Comodo Firewall (http://www.dobreprogramy.pl/Comodo-Pers … 20399.html) możesz wymienić Avasta na Avire ale niestety w Avirze nie ma języka polskiego (chyba że znasz angielski) oraz nie zbyt nadaje się dla początkujących użytkowników.

A Kacpersky antywirus nie nadawał by się? Lepiej jest oceniany od avasta. Mam zainstalowany Malwarebytes Anti-Malware co z nim zrobić odinstalować po tym jak zainstaluje Comodo czy zostawić oba?? :?: