Mulenie komputera przy logowaniu

Witam. Znajomy ma taki problem. Uruchamia komputer, system normalnie się ładuje, pojawia się ekran wyboru użytkownika. I tutaj pojawiają się schody, bo po wybraniu użytkownika (jest tylko 1) komputer dostaje muła i zawiesza się na kilkadziesiąt sekund. Dopiero po tym czasie pojawia się pulpit i zaczynają się ładować ikony. Co może być przyczyną?

  1. Sprawdziłem autostart w msconfig i wywaliłem wszystkie niepotrzebne programy.

  2. Podejrzane usługi również wyłączone.

  3. Podgląd zdarzeń prawie czysty - jakiś błąd odnośnie modemu z neo i coś tam z karty graficznej, ale z tego co wyczytałem to nieistotne błędy (ten od neo też mam i komp chodzi normalnie).

  4. Włączyłem automatyczne logowanie, ale nie pomogło, dalej się zawiesza.

  5. W trybie awaryjnym loguje się normalnie.

  6. Kiedy założyłem inne konto, to również komputer się zawieszał przy logowaniu na nie; ale UWAGA, kiedy potem bez restartu z tego drugiego konta się wylogowałem i logowałem na pierwsze (i odwrotnie) to proces przebiegał normalnie, bez zwieszki.

Co oprócz reinstalki systemu mi poradzicie?

według mnie coś się ładuje jakiś sterownik i w tym momencie następuje zatrzymanie

Z tego co sie orientuje to nie było tam instalowane nic oprócz drukarki i modemu do Neo. Jeszcze jakieś pomysły?

Ja miałem podobnie .Tylko że u mnie pierwszy raz się nie logował musiałem zresetować i dopiero za drugim razem zaskakiwał ale bardzo powoli. Próbowałem wszystkiego usuwałem nie potrzebne programy, nie włączałem żadnych wymagających skórek, Ale dopiero format pomógł.