Mulenie netu (dost. podejżewa infekcje),prosze sprawdzić log

Więc moze zaczne od czego problem. Dostawca internetu podejżewa że moge miec jakiegoś wirusa (nie znam sie na tym) przez który muli mi net. Tj. mam mniejsze transfery niż powinny być.

Druga sprawa, to ostatnio załąpałem kilka wirusów w tym “BackDoor”. Wprawdzie Kaspersky je usunał, ale jednak wole dmuchac na zimne.

Oto log z hjk:

Użyj narzędzia SmitFraudFix z opcji numer 2 w trybie awaryjnym z wyłączonym przywracaniem systemu.

Usuń w hjt jeśli będą.

Po wykonaniu pokaż nowy log z hjt, SilentRunners oraz c:\rapport.txt

Adam 9870 napisał:

OK, wiem ze może pytam o banalna dla ciebie rzecz, ale jeszcze nie włączałem nigdy trybu awaryjnego z przywracaniem systemu. Mógłbys mi napisac jak to się dokładnie robi krok po korku, bo jak użyć ten program to mi pisze. Jednak jak właczyć ten tryb awaryny z przywracaniem to nie wiem :oops:

PS. Zapomniałem z hjk usunąc to: O21 - SSODL: emptins - {588599f4-de26-4c28-ba14-f4eb17e33481} - C:\WINDOWS\system32\xxfgmy.dll (file missing). Jednak już jest usuniete. Jesli trzeba to ewentualnie edytuje LOG.

trzymaj F8 pzy włączaniu kompa :wink:

Zostały same resztki w rejestrze więc stosowanie SmitFraudFix w celu ich pozbycia wydaje mi się trochę mijanie się z celem. Co najwyżej możesz puścić po zastosowaniu poniższego FIX’a.

Otwórz notatnik i wklej:

Plik >>> Zapisz jako >>> Zmień rozszerzenie z TXT na Wszystkie pliki >>> Zapisz pod nazwą FIX.REG i uruchom go w trybie awaryjnym.

Po wykonaniu nowy log z Silenta.

Przywracanie systemu wyłączasz tak:

A tryb awaryjny uruchamiasz tak:

Niestety musisz mi jeszcze wyjaśnic parę spraw. Wiem pewno dla ciebie to jest dziecinne, ale robie to pierwszy raz. Więc swoje pytania dałem w oznacznikach {…}

{gdzie mam wkleić ten notatnik? tj. na jakim dysku “c”?, tzn napisz gdzie dokłądnie?

Nie rozumiem tego sformuowania: “… i uruchom go w trybie awaryjnym”. Czyli jakie czynności mam dokłądnie krok po kroku wykonać? Mam najpierw włączyć kopma w trybie awaryjnym i postępowac dalej jak piszesz z tym notatnikiem, …czy jak?

PS. Prosze o wyrozumiałośc :oops: }

Notatnik uruchamiasz tak:

start >>> uruchom >>> wpisz notepad i kliknij ok.

Tutaj jest przykład jak zapisać plik .reg

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … 737#752737

Plik zapisujesz gdzie chcesz. Proponowałbym na pulpicie ponieważ łatwo potem do niego się dostać.

Będąc w awaryjnym klikasz na niego dwa razy lewym klawiszem myszki i potwierdzasz dodanie do rejestru.

OKi jesli chodzi o notatnik to juz rozumiem.

Jednak wciąz nie rozumiem tego stwierdzenia.

Jak juz zrobie to co napisałeś z tym notatnikiem to mam wejśc w awaryny, czy awaryny mam miec cały czas gdy będę wklejał ten notatnik?

No i ostatnie pytanie- jak się wychodzi z awaryjnego. Pytam na wszelki wypadek :oops:

PS. Jak się dzis nie odezwę to napewno jutro po południu przystąpie do tego co mia napisąłeś. Jednak prosiłbym jeszcze dziś o odpowiedź :stuck_out_tongue:

Pod trybem normalnym:

  1. Wyłączasz przywracanie systemu:
  1. Otwierasz notatnik >>> wklejasz w nim FIX’a, którego podałem >>> Plik >>> Zapisz jako >>> Zmień rozszerzenie z TXT na Wszystkie pliki >>> Zapisz pod nazwą FIX.REG >>> zamykasz notatnik

Pod trybem awaryjnym:

  1. Klikasz dwa razy na plik FIX.REG i potwierdzasz dodanie do rejestru

  2. Start >>> Wyłącz komputer >>> wyłącz.

Po wyłączeniu komputera naciskasz klawisz włączający go i uruchamiasz system ale już w trybie normalnym.

Tryb awaryjny uruchamiasz tak:

Po wykonaniu proszę wkleić nowy log z Silenta.

Witam

To co podał adam9870 możesz zapisać w notatniku będąc w trybie normalnym. Następnie schodzisz do trybu awaryjnego i uruchamiasz wcześniej utworzony plik. Ztrybu awaryjnego do normalnego wracasz poprze uruchom ponownie.

Pozdrawiam

:? Heh… jakimś cudem udało mi sie? (w każdym razie mam taką nadzieję że wykonałem dobrze wklejenie FIX’a :lol: ) Oto nowy log z silentu.

Log jest już czysty :slight_smile:

Przeczyść rejestr (polecam do tego jv16 PowerTools), zrób defragmentację, oraz przejrzyj: Optymalizacja XP

Wejdź: Start -> uruchom -> msconfig i w zakładce uruchamianie odznacz (według Ciebie) niepotrzebne przy autostarcie programy :slight_smile:

Czy są jeszcze problemy?

Dziękuwa dla tych co mi pomogli.

Jednak mam pare pytań do:

Co do tego programu czyszczącego rejest to wszytsko Ok, ale tu instrukcja podana jest w języku polskim a ten program działa w angielskim :? . Czy mógłbys mi dokładnie napiac jak mam przeczyścić rejestr, krok po kroku (po angielsku). Lub zapodac link do programu gdzie pisze po polsku. Niby angielski cos tam znam, jednak tam pisze że nie zaleca się początkoującym osobom usuwac rejestru. No a ja sie narazie dopiero uczed :slight_smile: .

Jak rozumie usuwając z auto startu te programy, odznaczam (usuwam) je tylko z paska ale nie całkiem z kompa :stuck_out_tongue:

PS. Defragmentacje robie raz na jakies 2 miesiące, lub gdy duzo instaluuje i odinstalowuje. Czy polecasz mi w tej chwili zrobiz defragmentacje? Pytam bo mam program do defr. trial i instaluje go tylko gdy zamierzam defragmentowac :lol: .

Hmm… co do tego czy cos jeszcze się dzieje na kompie, to sie okaże w najlbliższych dniach. Jednak z tego co widzę to net tak samo działa. Choc zwiększyli transfer z ok. max.19,5 kb/s na 55-60kb. Już nie wiem czy to jakieś wirusy, czy moze ten “wirus” nazywa się "olewaniem mnie przez dostawcę netu) :evil: i walą mi ścieme że to pewnie moja wina…

Mam kilka pytań ale to odnośnie Gif Designer. Przestał mi poprawnie działać, a gdy odinst. i na nowo ścignałem z tego forum- daje był ten sam problem…

Przeczyść w takim razie rejest za pomocą tego narzędzia -> http://www.dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=29&id=177

Opis masz tutaj -> http://www.agavk.p9.pl/strony/progra_regcleaner.php

Dokładnie tak. O tym, kco odznaczyć poczytaj tutaj -> http://www.unicorn.ksiezyc.pl/cyber/ind … 378.0.html

Defragmentacje radzę zrobić, ponieważ to przyspieszy pracę kompuetra.