Multi BlueScreen i przerwania systemowe 100% procesora Windows 10

Witam, mam problem z którym nie mogę sobie poradzić. Parę dni temu, podczas grania w Football Managera wyskoczył Blue Screen (nie zwróciłem uwagi jaki błąd wtedy wystąpił). Po ponownym uruchomieniu zauważyłem, że komputer praktycznie nie nadaje się do użytku, w Managerze zadań pojawiło się zadanie “Przerwania systemowe” i pożera ono 100% użycia procesora. Oprócz tego pojawiają się na przemian różne BlueScreeny, obecnie pracować idzie tylko w trybie awaryjnym (tam te problemy nie występują), przy normalnym uruchomieniu, o ile w ogóle się załaduje, komputer działa ok. pół minuty i albo pojawia się BlueScreen albo po prostu się zawiesza. W ostatnim czasie nie było instalowanych żadnych programów ani aktualizacji, nie było też żadnych zmian w sprzęcie. Podaję listę błędów, które pojawiają się na przemian:
VIDEO_TDR_FAIL (źródło problemu: atikmpag.sys)
SYSTEM_THREAD_EXCEPTION_NOT_HANDLED
THREAD_STUCK_IN_DEVICE_DRIVER
KERNEL_SECURITY_CHECK_FAILURE

Mój sprzęt:
Laptop Lenovo z51-70
Intel® Core™ i7-5500U CPU @ 2.40GHz 2.39GHz
8GB RAM
Windows 10 Home
Karty graficzne: AMD Radeon ™ R9 M375 oraz Intel® HD Graphics 5500
Karty sieciowe: Intel® Dual Band Wireless-AC 3160 oraz Realtek PCIe GBE Family Controller
Kontroler IDE ATA/ATAPI: Intel® 9 Series Chipset Family SATA AHCI Controller

Próbowałem znaleźć podobne problemy na innych forach, ale tryb normalny ostatnio przeważnie nawet nie chce się załadować. Czy tyko format dysku wchodzi w grę, czy może jakieś inne rozwiązania przychodzą komuś do głowy? Czy ewentualnie coś takiego podchodzi pod gwarancję, bo laptop jeszcze jest nią objęty.

Mam ten sam problem tyle, że u mnie występują inne “przyczyny” bluescreen’ów i dopiero dziś zauważyłem, że doprowadza do tego ta “czynność” komputera z tym że umnie ona wzrasta po jakimś czasie więc mogę korzystać z komputera ale niektóre gry już mi nie chodzą