Multi instalacja windowsa

Witam !!

 

 Witam piszę tu bo jest juz chyba kilka wątków podobnych ale żaden mi jakoś nie podpasował

 

Szukam metody instalacji windowsa na kilku kilkunastu hostach oraz aby obraz z windowsem miał już w sobie wszelkie wcześniej dodane oprogramowanie tak aby po instalacji nie było trzeba już nic instalować.

 

Ma ktoś z was jakiś ulubiony sposób metodę …   

Zawsze możesz zainstalować system skonfigurować go wedle swoich potrzeb następnie za pomocą programu zrobić obraz systemu i przywracać go do zapisanego stanu ja polecam paragon

 

http://www.dobreprogramy.pl/Paragon-Backup-Recovery,Program,Windows,15537.html

 

darmowa rejestracja pozwoli Ci wykonać bootowalny nośnik na cd /pendrive

Konfiguracja sprzętowa wszystkich komputerów jest jednakowa ?

różne  ale wszystkie powiedzmy oparte o x86

Fajne by było ajk by sie wypowiedziała osoba z korpo  co zawodowo sie zajmuje MS w firmie,

Pomijając kwestie prawne , to moim zdaniem takie “przedsięwzięcie” jest niemożliwe . Nie jest bowiem możliwe uruchomienie instalacji Windows o określonej konfiguracji sprzętowej na komputerze o innej konfiguracji sprzętowej (wpisy w Rejestrze , sterowniki etc.) . Lustrzana kopia nic tu “nie daje” .

@KAZDAN63 Pracujesz gdzieś? czy tylko w zaciszu domowym bawisz sie komputerem ? Pracując w korpo rozumiem że byś sam obleciał  500 hostów z cd w ręku. Instalator wykrywa sprzed i instaluje sie pod niego wiec jaki problem … chodzi o to zeby w tym obrazie przy okazji było juz wbudowane zainstalowane itp. przeglądarki … Co do prawa ja tu nie widzę żadnych problemów.

Nadal czekam na wypowiedzi specjalistów a nie domorosłych informatyków .

Proponuje zadać to pytanie bezpośrednio na forum MS serio oni potrafią naprawdę doradzić (końcu pytamy u źródła) w wielu kwestiach nie raz korzystam.

Ale doradzają Ci wykonanie kopii zainstalowanego systemu i moim zdaniem nawet jak “stworzysz” jej bootowalny obraz to nic z tego nie będzie , a Ty milczysz jak “grób” ! Bo oczywiście jednoczesna instalacja systemu na wielu komputerach za pomocą oryginalnego nośnika Windows to zupełnie inne zagadnienie . Dla XP był taki program nLite który potrafił integrować z systemem sterowniki , programy , service packi i tworzył obraz .iso tak zmodyfikowanego systemu .

Tu wystarczy posłużyć się rozumem i logiką .

@KAZDAN63 Nic nie rozumie z twojej wypowiedzi.

To nie może być obraz .iso konkretnej instalacji o takiej a nie innej konfiguracji sprzętowej . To musiałby być zmodyfikowany obraz .iso oryginalnego obrazu systemu Windows (z “dodanymi programami”) , ale ja takiego programu nie znam ! Kopia zainstalowanego systemu i Instalator Windows ? Ciekawe ?  

Jak masz dostęp do Windows Server to możesz zainteresować się WSUS :arrow: http://en.wikipedia.org/wiki/Windows_Server_Update_Services

Tu masz speca od Windowsów na serwerach (ja siedzę akurat w Linuksach) :arrow: http://www.dobreprogramy.pl/bachus/WSUS-serwer-aktualizacji-w-Windows-Server-2012,38562.html Jeśli zajrzy do tego tematu, to pewnie coś Ci poradzi.

Jest jeszcze coś takiego jak instalacja nienadzorowana.

Niestety kazdan pisze bardzo chaotycznie i ciężko coś zrozumieć z wielu jego wypowiedzi.

@roobal

A tu zaglądałeś ?

 

http://www.microsoft.com/pl-pl/download/details.aspx?id=5753

 

Poza tym możesz się zainteresować - ZTI (zero-touch-instalation), Microsoft Deployment Toolkit, SCCM (System Center Configuration Manager).

 

P. S. Jeszcze się nie spotkałem z taką korporacją, która jednocześnie instaluje od nowa system na wszystkich komputerach jednocześnie - domyślam się, że chodzi o zmianę z XP na 7, ale każde tego typu operacje wprowadza się po kolei działami (niby nic odkrywczego, a pozwala na stopniowe wdrożenie rozwiązania i nie grozi unieruchomieniem np. całego oddziału firmy). 

 

Druga sprawa jest taka, że mając świadomość o kompetencjach bywalców forum - uderzasz bezpośrednio w poziom swojej inteligencji - > bo po co szukać pomocy w miejscu które z góry uznajesz za niekompetentne… no chyba, że jesteś zdesperowany i sam nie masz pomysłów… :wink:

Przykład z korpo i  500 stacji  to był przykład… Co do wdrażania to sie z tobą zgadzam 100% Generalnie chodzi o to ze dostaje sprzed na którym mam postawić  OSa i żeby sie nie pierniczyć ze wszystkim … Tylko juz  dla usera go zrobić, OOOO tak jak to fabryki robią za jednym zamachem na laptopach instalują OS z dodatkami itp.

 

Co jakiś czas sprawdzam stan tego forum  :slight_smile: Czyli szukam problemu  i jak mi sie przypomni to piszę na tym forum  i lecę dalej po necie  :slight_smile: i co jakiś czas sprawdzam kto tu co mądrego napisał  ktoś ciekawy sie pojawił  :slight_smile: Generalnie staram sie unikać polskiego internetu, raz ze mało w nim jest  i tylko “szukaj w google” :smiley: a dwa ze na zagranicznych forach  jest inna atmosfera i przede wszystkim uczę sie angielskiego. :slight_smile: Ale jak znasz, znacie jakieś ciekawe polskie fora to będę wdzięczy. :slight_smile: Nie jestem zwolennikiem pisania po forach z czystego lenistwa i czekania na odpowiedzi wiec jak juz gdzieś coś pisze to albo mam mega dobry humor albo juz nie mam pomysłów na swój problem.

 

Pisząc na tym forum odnośnie sieci czasem systemów  … Przyzwyczaiłem sie ze trafne i cenne sa sugestie  @roobal oraz  jego czas reakcji :slight_smile:

producent laptopa klonuje dysk i wrzuca wszystkim jak leci bo ma tą samą konfigurację na każdym z klientów

to co chcesz uzyskać to książkowy przykład instalacji nienadzorowanej, Chociaż sterowniki tak czy siak będziesz musiał zainstalować dla starszych systemów, czy też niestandardowych konfiguracji.

"Niestety kazdan pisze bardzo chaotycznie i ciężko coś zrozumieć z wielu jego wypowiedzi. "

KAZDAN63  

Przecież tu chodzi o instalację/ustawienia programów (podczas instalacji systemu) które odnoszą się niekoniecznie do Rejestru , a często do plików konfiguracyjnych programów związanych z konfiguracją sprzętową konkretnej instalacji . Tak się nie da ! Powodzenia ! ! !

To nie moja wina , że nie wszyscy rozumieją jaka jest rola Rejestru systemu , aby Windows uruchomił się poprawnie , a jest ona kluczowa !

Wiem jak zrobić serwer z którego pociągnie sie instalka po lanie na X hostów

Wiem że przyda mi sie wsus …

Jak zrobić nienadzorowalna instalke tez wiem  …

 

ALE ŻEBY TA NIENADZOROWANA MIAŁA JUZ OD RAZU WSZYSTKIE PROGRAMY, ANTYWIRUS , PRZEGLĄDARKI ITP. ITD.

 

Prościej juz nie potrafię wyjaśnić  :confused:

 

wymyśliłem jeszcze że mogę użyć https://ninite.com tak aby juz nic nie robić :wink: jednym kliknięciem zainstalować system i apki … :slight_smile:

 

 

@KAZDAN63 ty masz jakiś fetysz na ten rejestr ? Swoja drogą nawęd juz nie zwracam uwagi na twoje posty :stuck_out_tongue:

Nie musisz krzyczeć, skoro zaakcentowałeś wypowiedź poprzez pogrubienie. Wydaje mi się, że już pisano Ci, że musisz przygotować odpowiedni obraz systemu lub jak pisał @drobok, przygotować klon systemu i wgrać go na pozostałe dyski. Być może da się wykorzystać do tego WSUS, ale że ja z Windowsami nie mam styczności, a z Windowsami serwerowymi tym bardziej, więc nic konkretnego Ci nie powiem i musisz czekać na speca od Windowsów.

PS co do książek, nie znam żadnej z wymienionych. Pisałem, że siedzę w Linuksach, a nie że się w nich specjalizuję :slight_smile: