Multi-instalator lub skrypt do instalacji wielu programów

Jak w temacie. Mianowicie nie mogę znaleźć określonych informacji w sieci. A mam wiele pakietów instalacji dla programów i aktualizacji dla systemu. A setki jak nie tysiące kliknięć w pętli nie jest z tych najprzyjemniejszych dla administratora/użytkownika. Mam ponad 111 programów zainstalowanych. A gdy nadejdzie czas formatowania, to chciałbym chociaż mieć z głowy instalację aktualizacji i kilku najważniejszych programów do konserwacji samego systemu. A instalatorów aktualizacji jest prawie 100, a same podstawowe to gdzieś z 15 lub więcej w zależności od tego, co w dalszym czasie postanowi administrator/użytkownik.
Jeśli poleciłby ktoś łatwe i przystępne środowisko do dodania takich pakietów i możliwość instalacji z dysku. Bądź skrypt do instalacji cichej. Chodzi mi o dodanie np. takich plików:image
i utworzenie paczki/skryptu do uruchomienia i zainstalowania tego wszystkiego.

Trzeba by to wszystko raz napisać i wkleić w jakiś notatnik


Albo jakieś takie ułatwiacze:
https://ninite.com/
ewentualnie chocolatey:

Z chocolatey chyba najszybciej i najwygodniej.

1 polubienie

O “ułatwiaczach” można poczytać tutaj

1 polubienie
1 polubienie

Miałem styczność z informacjami amerykańskimi. Teraz mam pewność, że to Chocolatey jest tym, że wyborem. Dziękuję za przystępną wypowiedź :wink:

Uwielbiam tego typu wypowiedzi. Znam owe rozwiązanie, dlatego też zapytałem, czy można instalować masowo aplikacje z dysku :slight_smile: Ale wart artykuł polecenia, bo nie tylko my tu zaglądamy :wink:

Na UPDATE’y idealny programik :wink: