Multibootowalny pendrive z Cdlinuksem.pl

Czy ktoś wie może, jak zrobić multibootowalnego pendrive’a z małym Cdlinuksem.pl (v. 1.0_2.6.20) i kilkoma innymi dystrybucjami Linuksa? Próbowałem za pomocą YUMI, ale tam nie ma w wykazie tego linuksa. Spróbowałem “podciągnąć” go pod innego Debiana (zmieniając odpowiednio nazwę obrazu ISO), jednak menu po restarcie komputera w ogóle go nie wykryło.

Spróbuj tego programu: http://www.sarducd.it/

Dzięki! Na pewno spróbuję :slight_smile:

Wygląda na to, że robi także multibootowalne DVD, a dobrego programu do tego też właśnie szukałem.

Daj znać, jak poszło, bo sam jestem ciekaw. Używam tego programu już od jakiegoś czasu i jestem BARDZO zadowolony, ale nie próbowałem jeszcze instalować/używać opisanej przez Ciebie dystrybucji.

Zajmę się tym dzisiaj albo jutro. Jeśli używasz, to mógłbyś napisać, czy jest tam w wykazie obsługiwanych Linuksów Cdlinuks.pl? Jeśli nie (a obawiam się, że może nie być, bo to polska i mniej znana dystrybucja), to może być problem. Mimo to i tak na pewno skorzystam z tego programu w celu zrobienia DVD, a niczego lepszego nie znalazłem.

Dodane 08.09.2012 (So) 19:14

Właśnie doczytałem, że nie ma tam Cdlinuksa. Obawiam się więc, że w temacie zasadniczym raczej program mi nie pomoże.

To nie szkodzi - jest tam opcja zastosowania systemów innych, niż domyślnie obsługiwane. Teraz nie mogę podejrzeć, bo jestem na Linuksie… Zobacz menu “Extra”! Mam nadzieję, że się uda…

cdlinux.pl jest na tyle stary, że nie zrobisz multiboota z nim.

Tak uważasz? A w ogóle da się go nagrać na pendrive’a (jako jedyny system)? Chciałbym przynajmniej zapoznać się z nim, ewentualnie później nagrałbym go na płytkę.

Myślę, że się da. Tylko bez sensu się bawić systemem wydanym pod koniec 2006 roku, w linuksie to jest przepaść.