Multibootowalny pendrive z Cdlinuksem.pl

(marcin-4) #1

Czy ktoś wie może, jak zrobić multibootowalnego pendrive'a z małym Cdlinuksem.pl (v. 1.0_2.6.20) i kilkoma innymi dystrybucjami Linuksa? Próbowałem za pomocą YUMI, ale tam nie ma w wykazie tego linuksa. Spróbowałem "podciągnąć" go pod innego Debiana (zmieniając odpowiednio nazwę obrazu ISO), jednak menu po restarcie komputera w ogóle go nie wykryło.

(Nielubietegowcale) #2

Spróbuj tego programu: http://www.sarducd.it/

(marcin-4) #3

Dzięki! Na pewno spróbuję :slight_smile:

Wygląda na to, że robi także multibootowalne DVD, a dobrego programu do tego też właśnie szukałem.

(Nielubietegowcale) #4

Daj znać, jak poszło, bo sam jestem ciekaw. Używam tego programu już od jakiegoś czasu i jestem BARDZO zadowolony, ale nie próbowałem jeszcze instalować/używać opisanej przez Ciebie dystrybucji.

(marcin-4) #5

Zajmę się tym dzisiaj albo jutro. Jeśli używasz, to mógłbyś napisać, czy jest tam w wykazie obsługiwanych Linuksów Cdlinuks.pl? Jeśli nie (a obawiam się, że może nie być, bo to polska i mniej znana dystrybucja), to może być problem. Mimo to i tak na pewno skorzystam z tego programu w celu zrobienia DVD, a niczego lepszego nie znalazłem.

-- Dodane 08.09.2012 (So) 19:14 --

Właśnie doczytałem, że nie ma tam Cdlinuksa. Obawiam się więc, że w temacie zasadniczym raczej program mi nie pomoże.

(Nielubietegowcale) #6

To nie szkodzi - jest tam opcja zastosowania systemów innych, niż domyślnie obsługiwane. Teraz nie mogę podejrzeć, bo jestem na Linuksie... Zobacz menu "Extra"! Mam nadzieję, że się uda...

(mati75) #7

cdlinux.pl jest na tyle stary, że nie zrobisz multiboota z nim.

(marcin-4) #8

Tak uważasz? A w ogóle da się go nagrać na pendrive'a (jako jedyny system)? Chciałbym przynajmniej zapoznać się z nim, ewentualnie później nagrałbym go na płytkę.

(mati75) #9

Myślę, że się da. Tylko bez sensu się bawić systemem wydanym pod koniec 2006 roku, w linuksie to jest przepaść.