Multimedia i zmiana ip

Czesc , mam pytanie, otoz mam internet w multimedii. ip mam przydzielane dynamicznie i teraz chciałbym je zmienic i nie wiem w jaki sposob . odłączenie modemu i włączenie na nowo nie pomaga , wyjęcie kabla z modemu tez nie, wyłączenie kompa na chwile i ponowne uruchomienie rowniez nie pomaga, a wiec w jaki sposob je zmienic ? nie moge znalezc nigdzie zadnych informacji na ten temat w internecie.

wiadomo natomiast ze uzywając neostrady łatwo jest zmienic ip. wustarczy wyłączyc i włączyc na nowo modem …

czy da sie cos podobnego zrobic uzywając internetu z multimedii ??

spróbuj tak :

Wrazie stracenia połączenia możemy poleceniem 

IPCONFIG / RELEASE zwolnimy miejsce na nowy

adres IP .

Aby pobrac nowy adres z serwera DHCP należy 

wpisać polecenie IPCONFIG /RENEW

ok , ale gdzie to wpisac?

w “uruchom” czy gdzie ??

Tak , w uruchom .

lub w wierszu poleceń :wink:

Nie dziala mi to ;/

Mi też nie działa. Zależ mi na tym żeby ściągać pliki z rapida (jak się domyślam koledze przedmówcy :slight_smile: pewnie też)

Dzierżawa IP jest na określony czas… Prośba o odnowę adresu jest równoznaczna z prośbą o przydzielenie takiego adresu, jaki już mieliśmy.

Nie da się na to nic poradzić. (przynajmniej ja nie znam innego sposobu)

Mogłoby pomóc gdybyście poczekali z 5 min. zanim odnowicie IP. Wtedy jest szansa ze ktoś już dostanie “wasz” adres i jako ze już zostanie wykorzystany(przydzielony komuś innemu), dostaniecie nowy.

start->uruchom->cmd

ipconfig /release

ipconfig /renew

Teoretycznie mogłoby pomóc by zmienić samemu adres ip na jakiś wymyślony. Pomoże? nie. Ale po zmianie na automatyczne pobieranie ip i “ipconfig /renew” myślę, że będziecie prosić dhcp o ponowne przydzielenie zmyślonego ip. W odpowiedzi powinniście dostać nowy, losowy adres z puli multimedii.

Pozdrawiam

A jeżeli ten spób niedział dokładnie robie tak:

wchodze w wiesz poleceń

wpisuje najpierw ipconfig /release i mam wszystko na zero

póżniej czekam chwile (30sek - 1min)

wpisuje ipconfig /renew

i wyskakuje te samo IP co przedtem

Dajcie jakieś rozwiązanie mi niechodzi aby zmienić całe IP może być jedna cyfr albo nawet dwie

Nie da rady. Jeśli potrzebujesz go do wejścia na stronę internetową, wejdź przez proxy, np. www.anonymouse.org.