Multimedia - internet na światłowdzie, problem z hostowaniem

Otóż czy posiada ktoś z was może internet + telewizję/telefon z multimedi na światłowodzie ? Jakiś rok temu podłączyli mi tak neta. Mam cały pakiet: internet + telefon + telewizja. Światłowód jest podpięty bezpośrednio do takiej “białej skrzynki” dosyć dziwny router. Gdy zakładali mi neta, to mówili ze ip jest zewnętrzne lecz jest problem. Owa router prawdopodobnie blokuje mi porty. W domu mam ich router + router wifi. Na routerze wifi mam DMZ lecz nadal nie mogę hostować żadnego serwera do gier. Idzie jakoś temu zaradzić czy muszę iść do multimedi i prosić o DMZ ? Dzowniłem do nich w tej sprawie, ale wiadome… jakie te Panie są ogarnięte.

Masz “ich” router, czy modem?

Jeśli to jest router - to tam również musisz ustawić DMZ.

Jeśli tłumaczyłeś tak samo, to w sumie się nie dziwię.

Podaj model tej białej skrzynki. Na pewno będzie tam gdzieś na nim pisać.

masz stałe ip czy dynamiczne ?

z tego co wiem, to w mm ip jest dynamiczne. Wówczas przekierowania portów są blokowane.

Przy stałym IP zewnętrznym możesz robić przekierowania.

a za stałe IP (czy to zewnętrzne czy wewnętrzne) w MM się dopłaca.

Teoretycznie jest dynamiczne ponieważ u mnie jest stałe (nie restartuje modemu i routerów). Zmienia się ono tylko przy zmianie adresu MAC routera i zrestartowania modemu.

to , że nie są restartowane modemy/routery nie ma znaczenia.

Przy adresach dynamicznych występuje coś takiego co się zwie “czasem dzierżawy”. I po tym czasie adres się odnawia i oczywiście może być nadal ten sam. Ale nadal jest to IP dynamicznie przydzielane. Przy takim sposobie przydzielania adresów porty są blokowane przez operatorów.

IP jest dynamiczne. Nie mam jak ustawić w dmz ich ROUTERZE (tak to jest router) bo nie mam loginu oraz hasła, a na necie nigdzie nie ma :confused: Model podam później, mam od nich “takie coś”

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2173643.html (to nie mój topic)

W takim razie chyba będziesz musiał zakupić ten stały adres IP.

ten router to Zhone 2520

z tego - http://forum.liveforspeed.pl/printview. … f441c7e7dd wynika, że hasło do panelu admina w routerze nie jest domyślne - jak ustalisz hasło, należy przekierować odpowiednie porty (lub ustawić wspomniane DMZ) na tym urządzeniu Zhone.

A hasła od Multimedii raczej nie dostanę :frowning: